Základní sebeobrana pro dívky a ženy


Netrénovaná a slabší dívka se nikdy neubrání svalnatému boxerovi, či zkušenému pouličnímu rváči. Takoví ale nikdy dívky v noci na ulici, či v parku nepřepadávají a neznásilňují. V 99% případů se musíte ubránit člověku opilému, nadrogovanému, nebo vyšinutému. Pokud ve stresu "nezpanikaříte", postačí, když necháte své tělo provést některé z nejjednodušších obranných technik, které vás naučíme na těchto stránkách. Pár minut tréninku denně, dvě hodiny týdně - a jednou to zachrání život vám, nebo vašim nejbližším. Všechny techniky, které vidíte v těchto videích, jsou ukázány "výukově", bezpečně  - učte se a trénujte s námi - to zvládne to každá dívka - není třeba trénovat silově - ale spíš pravidelně a v klidu.

     Věnuji se bojovým uměním většinu svého života (40 let), zároveň jsem novinář. Ti, co ubližují slabším, nechodí do škol bojových umění a netrénují sebeobranu - ani podle knih, ani podle videí. Násilníci se opijí v hospodě a venku pak znásilní první ženu, kterou chytí samotnou. Vezmou do ruky kámen, klacek, nebo lahev, v nejhorším případě nůž. Přepadenou ženu pak v 99% nedostane útočníkova "bojová dokonalost", ale její psychické "zkamenění" pod vlivem stresu. Hlava a mysl se vám zablokují - ale tělo je schopno reagovat samo - pokud bude mít čím. Pokud ho něco naučíte. Proto existuje výuka sebeobrany pro dívky a ženy.

      Proč Encyklopedii točíme? Protože situace v Evropě i na celém světě je nabitá napětím a rostoucím násilím. Muži přestávají zvládat tlaky společnosti, ženy se více a více bojí. Mladé dívky se osamostatňují v čím dál nižším věku a umí na sebe přitáhnout mužskou pozornost - jenže mnohdy nevítanou a nežádoucí. Rostou i případy šikany a domácího násilí, znásilnění partnery, zdrogování a pod ...

     Zdaleka ne každá dívka a žena je schopna navštěvovat kurzy sebeobrany, nebo chodit na tréninky bojových škol. Samozřejmě jen samotná existence videoencyklopedie na internetu vás také nic nenaučí bez vaší snahy a času, ale aspoň vám k šanci na přežití stačí partner, kamarád, nebo kamarádka a můžete se učit a trénovat kdekoli a kdykoli můžete. A začít můžete okamžitě - a zdarma.

     Sebeobrana je dar volby - a volba, to je sebevědomí a odvaha. Když vás někdo začne obtěžovat, šikanovat, trápit, zraňovat, nebo vás chce znásilnit, až dokonce zabít - a vy nic neumíte - nemáte volbu, jen čekáte, co přijde. Čím víc ze sebeobrany umíte, tím větší volbu máte. Odhadnete stupeň nebezpečí a agrese, pochopíte, v jaké jste situaci a zda se dokážete ubránit. Můžete se rozhodovat a v té chvíli máte nad sebou kontrolu - a to je základem vaší sebedůvěry a sebejistoty. Nakonec z vás sebedůvěra tak vyzařuje, že nikoho ani nenapadne vás obtěžovat. Stojí za to váš život?

Jaroslav Polák