Základní informace

O co v kurzu jde, pro koho výuka je, jak probíhá, co vám dá, kolik stojí a jak se přihlásit.


     Roční kurz filmového herectví, natáčení, moderování a dabingu je zaměřen výrazně na práci s videokamerou - v rámci hraného (hereckého) projevu, reportáží (moderování) a TV dabingu. Od začátku se účastníci naučí s kamerou a mikrofonem pracovat, hrát před kamerou herecké role, vyzkouší si a naučí se vše o televizním moderování, natáčení zpráv, reportáží a rozhovorů a prakticky si osvojí základy televizního dabingu, tedy dabování sebe v hereckých projektech, dabování z cizího jazyka (dokumenty a pod ...).

     Kurz je určen co nejširší veřenosti - různorodost účastníků a účastnic je pak výhodou při psaní scén do výuky a projektů filmového herectví. Přihlásit se tedy může dítě (již ale samostatné, nebo společně s někým starším - i teď máme v kurzu dvě maminky s dcerami), teens, dospělý i senior jakéhokoli aktivního věku, muž, žena, začátečník i pokročilý, bez ohledu na bydliště, rasu, národnost .... Většina výuky probíhá v Praze - přihlásit se může kdokoli odkudkoli, pokud vezme na vědomí že bude na většinu výuky do Prahy dojíždět. V rámci kurzu je i několik celovíkendových workshopů, které zorganizujeme v partnerském penzionu i s ubytováním (již v ceně kurzu).

     Zásadní devizou kurzu je přímý prožitek. Budete natáčet, budete hrát budete moderovat, stát za kamerou, mluvit do mikrofonu, vyzkoušíte a naučíte se i video stříhat, ozvučovat a pod ... Proto je cílem kurzu, aby každý, kdo se zúčastní, vyšel obohacen o co nejvíce znalostí, zkušeností, zážitků a praxe - ať už se v průběhu krzu zaměřil na cokoli z jeho obsahu. Někdo chce hlavně natáčet svá videa, jiný se chce stát filmovým hercem/herečkou, další chce moderovat a pracovat v televizi, jiný se chce dostat na konzervatoř, hereckou školu, nebo mediální studium. V našem kurzu se každý poměřuje jen sám se sebou - do kurzu může nastoupit naprostý začátečník a laik, který nikdy v životě nic nehrál ani nedržel kameru, či mikrofon v ruce, stejně tak ale může nastoupit i zkušený herec/herečka, moderátor/ka a zdokonalit své dovednosti přímou praxí, k jaké se jinde nedostane.

      V rámi kurzu chodíme i na různá divadelní představení, organizujeme besedy s umělci a profesionály v oborech, které potřebujeme, jezdíme natáčet i mimo Prahu, na zajímavé výlety a lokace, kde natáčíme jak pracovní hraný seriál, ve kterém mají všichni své důležité role, tak reportáže, hudební videoklipy, rozhovory a jiné formáty videí.

      Kurz je ideální pro hereckou přípravu v oblasti filmu, protože žádná herecká škola v ČR filmové herectví nepreferuje, všechny jsou zaměřené na divadelní herectví, a to je velmi odlišné. Stejně tak je kurz ideální pro všechny budoucí tvůrce, kameramany, střihače, Youtubery/ky, protože se celý rok učí přímou praxí. Díky tomu že kurz organizuje reální a fungující internetová televize, budete natáčet opravdové reportáže, rozhovory, hrát v seriálu a pod ... nebudete to jen předstírat, jako ve většině jiných hereckých kurzů a škol.


      Kurz je organizován formou jednak víkendových workshopů - jednodenních i celovíkendových (víkend cca jednou měsíčně) s tím, že konkrétní termíny jsou vyhlašovány cca dva až tři měsíce předem, jednak větším množstvím tzv. "mezilekcí", kdy se v jakémkoli vhodném čase sejde část kurzistů na praktickou výuku herectví, moderování, pohybu, mluvení ... na dvě, tři hodiny v nějakém vhodném exteriéru, či interiéru a zkušebně se natáčí, zkouší se a pracuje se před kamerou. Dále se během celého roku natáčí herecký projekt, seriál, ve kterém má každý účastník kurzu zaručenou takovou roli, aby jej někam v jeho dovednostech a schopnostech posouvala.  Toto vše se pak odráží ve videích, která vznikají z každé "mezilekce", natáčecího dne, či workshopu a ze kterých se účasníci kurzu přímo učí - vidí se, analyzují se, zdokonalují se. Z těchto pracovních videí si každý účastník v podstatě sám skládá vlastní, osobní a individuální video-učebnici herectví, moderování a dabingu, případně své vlastní tvořivé práce s kamerou a mikrofonem.


     Kurz je celoroční, probíhá převážně individuálně a obsahuje obrovské množství pozornosti, práce, časového využití techniky, mnohaletých zkušeností. Je naprosto ojedinělý v tom, že veškerá praxe je reálná - natáčíte seriál, vytváříte zpravodajství, můžete produkovat vlastní videopořad. Vše je reálné, když jdete na novinářsou tiskovku, jdete na skutečnou akci, nehrajeme si na ni.

Naprostou originalitou našeho přístupu je, že do kurzu může počínaje 1. lednem 2018 nastoupit zájemce/zájemkyně KDYKOLI - a připojit se tak do výuky na workshopech, do praktické výuky v "mezilekcích" i novou rolí a postavou do webseriálu a dalších pořadů - postupné doplňování kurzu i postupné odcházení absolventů je tak pro kurz zásadním plusem pro kontinuitu výuky, webseriálu, pracovních TV pořadů pro kurzisty a pod ...

Celý kurz stojí 24.000,- Kč / osobu/základních 12 měsíců výuky a kapacita je vždy cca 10 míst, aby byla zaručena individuální pozornost ke každému z vás.

     Cenu kurzu lze uhradit na celý rok najednou, v tom případě máte stabilní slevu 10% z ceny, hradíte tedy jen 21.600,- Kč. 

      Nebo si platbu kurzu můžete rozdělit na čtyři splátky po 6.000,- Kč  (první splátka je vždy s přihláškou, tím se vaše přihlášení stává platné a závazné a další tři splátky vždy tři měsíce od předchozí).

      Po absolvování základních 12ti měsíců lze v případě vašeho zájmu v kurzu zůstat i nadále a to za slevněnou cenu 4.000,- Kč za tři další měsíce - i opakovaně.


       O přihlášku si pište na mail:    kurzy@mozaikatv.cz   a uveďte o sobě pár základních informací, přiložte foto.  Závazné je vaše přihlášení až zaplacením ceny kurzu, nebo první splátky.


     V průběhu kurzu se může i stát, že onemocníte, že budete mít výrazné pracovní, osobní, rodinné problémy a pod .... Na základě našich zkušeností s roky organizování workshopů a kurzů již nepřistupujeme na VRACENÍ KURZOVNÉHO, ANI JEHO POMĚRNÉ NEVYČERPANÉ VÝŠI, ale vždy vám vyjdeme vstříc posunutím placené doby kurzu o dobu vaší neúčasti, o měsíc, dva a pod ....

     Kurz je výrazně individuální a k dispozici je vám neustále více možností, jak jej využít a soustředit se na "to své", co vás zajímá (pro někoho filmové herectví, pro jiného TV moderování, pro další videotvorba, natáčení a střih, filmová či TV produkce ...). Kurz tedy využijete nejlépe tak, že dáte na vědomí, o co máte zájem a sami co nejvíce využíváte nabídek, akcí, termínů, mezilekcí, seriálu, TV aktivit a pod .... Pokud se do kurzu přihlásíte, ničeho se moc nezúčastníte a pak si stěžujete, že vám kurz není k užitku - pak je to jen a pouze vaše chyba.


Výuka jak vidíte probíhá i na workshopech, i v divadlech, i na ulici a na různých zajímavých lokacích :-)

V rámci kurzu shlédnete filmy i divadelní představení partnerských pražských divadel, kdo bude chtít, si zkusí i udělat rozhovor s herci, tvůrci, či režiséry, napíše na recenzní stránku filmu, či divadla recenzi a aktivně se tak sám na vlastní kůži zapojí do divadelního dění.