Pro fotomodelky

Podrobné informace k přihlášení do soutěže a k průběhu soutěžeNapište nám na mail : fashionteam@mozaikatv.cz

Pošlete několik, alespoň šest až deset svých fotografií - tvář, výraz, celá postava - připojte základní informace o sobě (kdo jste, odkud jste, věk, zkušenosti v oblasti modelingu a fotomodelingu,  své zajímavé dovednosti a aktivity, proč se o tuto soutěž a fotomodeling zajímáte - tedy svou motivaci). Vemte na vědomí, že nepíšete zdaleka jediná, že si vybíráme, tedy se nás snažte nějak zaujmout - jak, to už je na tom, jaká jste osobnost!!  Nezáleží na tom, zda máte nějaký kurz modelingu, nebo zda jste byla na nějaké miss soutěži a pod ... záleží jen na tom, zda máte šarm, jiskru, zářivý úsměv, zajímavý pohled, jste svá a a originální a chcete to ze sebe pustit ven, ukázat, kdo opravdu jste!

       Tato zcela nová a originální soutěž internetové televize Mozaika je především o prezentaci fotomodelingu, o propagaci dobrých fotografů a fotografek, fotostudií i přírodních, městských a jiných fotolokalit. To je ale jen základ soutěže. Chceme veřejnosti ukázat, co vlastně dobrý fotomodeling je (a co není), poradit dívkám, jak začít, na co si dát pozor a co se naučit, jak vnímat módu, líčení, styl, pózování - a také jak se chovat, jak nebýt "OUT" nikoli v nošení zrovna módních značek, ale v tom, jakou umí být zářivou osobností po všech stránkách.

       Proto tuto soutěž fotíme pouze s modelkami, vybranými do našeho televizního týmu. Fotograf/ka si nevolí svou modelku, vybírá si z našich. Tyto dívky jsou nejen zajímavé a půvabné, ale také příjemné, inteligentní, umí mluvit, jsou navíc tak trochu televizními moderátorkami a svou účast vnímají nejen jako pózování před objektivem fotoaparátu, ale jako možnost prezentovat svou individualitu, osobnost, krásu, půvab, vkus, jemnost a ženskost, která této době obecně dost schází.

       Pokud se máte zájem přidat jako fotomodelka do tohoto soutěžně-televizního týmu, je si třeba uvědomit, že je to nejen o focení, ale i o jednání, vystupování, vkusu, přirozeném šarmu ve společnosti, komunikaci a pod ...

Koho hledáme :

      Dívky a ženy mezi cca 14 až 40 lety (jen přibližně, nejde o přesné hranice), s příjemnou zajímavou tváří a postavou, která se nebojí fotoaparátu a televizní kamery a má chuť se předvést a ukázat se na veřejnosti. Zároveň dobře mluví, má zájem se zdokonalovat a pracovat na sobě. Co je důležité - mít na soutěž čas, být spolehlivá i samostatná, což platí i v tom že se umíte v základu nalíčit, máte nějaké vlastní oblečení na focení a pod ... Můžete být odkudkoli z celé ČR či Evropy, podmínkou je dobrá čeština, nebo slovenština, výhodou i další jazyky.

Co soutěží získáte :

     Fotomodelka samotná nesoutěží, jen pózuje soutěžícímu fotografovi/fotografce, pokud je jimi vybrána, v čase a na místě, který určí fotograf/ka a fotomodelka to odsouhlasí. Zde je očekávána tvůrčí spolupráce, částečně i vlastní nápaditost a zájem, vstřícnost vůči pokynům fotografa a pod ... (jednoduše se s vámi musí dát dobře spolupracovat). Sama nezískává honorář, toto je soutěž, ne práce, nejde o komerční zakázky, ale získá ke své nekomerční prezentaci vybrané fotografie (10 až 20 fotografií) od soutěžícího fotografa (to dostane vždy) a možnost tvořit v rámci televize Mozaika již honorované komerční zakázky na různé reklamy, focení, natáčení, případně reportáže a pod ..., kterých je v televizi stabilně a celoročně dost a pro které budeme dívky z tohoto týmu přednostně používat. Do třetice - získá velkou reklamu a zviditelnění jako fotomodelka a my žádné dívce z týmu nijak nebráníme v tom, aby brala jakékoli jiné komerční zakázky na focení, či natáčení (kromě hard erotiky a porna, to pak spolupráci s ní ukončíme).

     Fotografové a fotografky, soutěžící v soutěži, mohou být z celé republiky, či Evropy, proto i vy, modelky, můžete být jak z Prahy, tak odkudkoli jinud. Jde spíše o to, že většina všech aktivit se odehrává v Praze, takže pokud jste z například Ostravy a chcete fotit jen na Ostravsku, budete mít i desetkrát méně příležitostí, než jiná modelka, která bydlí v Praze, nebo pro ni není problém do Prahy přijet, nebo je ochotna jet fotit i kamkoli jinam.

      Samotné náklady na focení (pokud vzniknou) hradí soutěžící fotograf/ka a jejich vyplacení vám garantuje televize Mozaika. U větších nákladů si vždy předem naše produkce ověří souhlas jak váš, tak soutěžícího fotografa a bude-li třeba, vybere zálohy na výdaje (na vaše cestování, nebo placenou úpravu např. vlasů, líčení a pod... které fotograf vyžaduje). Stejně tak si fotograf hradí i přítomnost své vizážistky a pod .... Předem budete přesně vědět, kdo bude fotit, co s vámi bude fotit, kde to bude a co po vás bude vše chtít. Vždy bude na místě s kamerou dospělý pracovník TV Mozaika a bude jednak vše dokumentovat, jednak i vám k ruce při jakýchkoli nečekaných potížích. Pokud jste nezletilá, měl by být s vámi na místě i rodič, zákonný zástupce, nebo alespoň pověřená dospělá osoba (příbuzný a pod...). Na druhou stranu i vy jste povinna zakázku dodržet a budete finančně odpovědna za škody, které by případně fotografovi vznikly (např. pronájem studia, honorář vizážistce ....), pokud odsouhlasený čas, místo a způsob nedodržíte.