Pro fotografy a fotografky

Podrobné informace k přihlášení do soutěže a k průběhu soutěže. V případě jakýchkoli otázek či nejasností nám pište na :  fashionteam@mozaikatv.cz


  1. "Mozaika Foto Talent Open" je originálním projektem internetové televize Mozaika, nic nekopírujeme, nepřebíráme, nejde o koupenou licenci na zahraniční pořad a pod ....
  2. Smyslem soutěže je představit veřejnosti půvab fotografií a focení - a také nekonečnost půvabu ženy (a dění, města, architektry, ulice, a pod ...) - proto je soutěž zaměřena jednak na focení modelky/modelek, a to kdekoli, ve studiu, interiéru, exteriéru, na ulici .... jednak na street foto - ulice, město, příroda, zajímavé lokace, fotopříběhy a pod .... Dále je soutěž zaměřena na samotnou práci fotografa, fotografky, kdy je formou soutěžního videa tato práce ukázána veřejnosti. Je to pro fotografy ta nejlepší možná reklama - ukázat jak mají focení rádi.
  3. Soutěží VIDEOREPORTÁŽ - tedy originálně vyrobené video naší internetovou televizí Mozaika, s obsahem finálních fotografií z focení. Soutěží po 40 dnů, kdy je umístěno na náš You Tube kanál a nabízeno internetovým divákům ke shlédnutí.  Soutěžní video s nejvyšším počtem shlédnutí po 40 soutěžních dnech vyhrává soutěžní kolo - a každé video trvale zůstává na You Tube kanálu TV Mozaika k propagaci soutěžícího fotografa/fotografky.
  4. Soutěžící fotograf/fotografka si sám/sama zvolí s kým bude fotit - může použít svou modelku nebo modelku z naší televize - rádi nabídneme - a je jen na vás, jaké téma budete fotit, kde budete fotit. Náklady na to, co si pro své focení soutěžící "vymyslí", si fotograf/fotografka hradí v plné výši. Pokud má svou modelku, je domluva s ní také jeho věcí. Před focením nám fotograf i modelka podepíší písemný souhlas se zveřejněním fotografií i záběrů v soutěži. Modelky z naší televize může mít fotograf/ka zdarma, jen za TFP (za poskytnutí fotografií z focení modelce k osobní prezentaci) a za úhradu cestovného v případě větší vzdálenosti.
  5. Vzhledem k šíření soutěžního videoklipu na You Tube a Facebooku a dalších sítích nelze fotit akty, ani žádná extrémní témata, se kterými bychom porušovali pravidla pro veřejně sdílená videa. TV Mozaika (smluvní partner You Tube) zajistí podbarvení videoklipu hudbou s autorskými právy. Tím, že video sami zpracujeme a i téma předem odsouhlasíme, přebíráme nad tímto aspektem svou odpovědnost. V soutěži je tedy povoleno fotit modelky v parametrech portrétu, fashion, retro, street, sport, pin-up, glamour a budoir, body art, můžete je líčit, strojit, barvit a pomalovávat, česat do jakéhokoli stylu, či fantasy. Můžete používat jakoukoli fototechniku, jakékoli kostýmy, rekvizity, živá zvířata, můžete si přizvat své vizážistky, maskérky, umělce a stylisty - ale vše, co si "vymyslíte" jde na váš účet. Na druhou stranu, máte-li oko pro fotografii, můžete se prostě projít městem a mobilem, malým automatem ... pořídit takový fotopříběh, která vyvolá opravdu silný zážitek, či pocit.
  6. Televize Mozaika na svoje náklady poskytne a zajistí svého kameramana, který natočí materiály pro soutěžní reportážní video a udělá s vámi i rozhovor (na kameru, nebo jen na mikrofon) ve kterém máte plný prostor pro svou propagaci, prezentaci a nabídku svých služeb - i komerčních - široké veřejnosti.  Na své náklady sestříhá a vyrobí soutěžní videoklip a opět na své náklady jej bude po 40 soutěžních dnů šířit a propagovat napříč internetem a po sociálních sítích.
  7. V rámci videa máte zcela volnou ruku pro svou sebeprezentaci - můžete si udělat jakoukoli reklamu, hledat nové modelky, či klienty, nabízet své služby, propagovat svá studia, či techniku k pronájmu a pod .... tato reklama vám bude na NET-TV Mozaika EU trvale ku prospěchu - a zdarma.
  8. Soutěž probíhá v časovém úseku cca půlročního soutěžního kola, ve které se lze kdykoli do soutěže přihlásit a fotit. Jeden fotograf se může jednoho soutěžního kola zúčastnit pouze s jedním videoklipem. Může se ale s dalším focením přihlásit do dalších kol - bez omezení.
  9. Vítězí vlastně všichni zúčastnění fotografové a fotografky - mají společně s modelkami zážitek, hezké fotografie a zdarma trvalou prezentaci na NET-TV Mozaika EU zcela dle svého výběru a představ, protože si sami zvolí, jak a čím se představí, co o sobě v rozhovoru řeknou, co budou chtít a co budou prezentovat za služby. Navíc ale fotograf s nejvyšším počtem shlédnutí svého soutěžního videa na You Tube získá hlavní cenu - placené focení v zajímavé destinaci (pro každé kolo je jiná) s honorářem 10.000,- Kč. NET-TV Mozaika EU hradí cestu fotografa a modelky/modelek, které fotily vítězný videoklip, do dané lokality a fotografův honorář.

      Všechny další aktuální podrobnosti vám obratem sdělíme při vašem přihlášení do soutěže - přihlásíte se mailem na :  fashionteam@mozaikatv.cz kdy nám napíšete pár slov o sobě (odkud jste, kdo jste a pod .... nejlépe odkaz na své portfólio, web, nebo alespoň FB/Instagram profil s tím, co a jak fotíte), kdy, kde a ským a jak byste chtěl/a realizovat své soutěžní focení ..... a další už v následné diskuzi vyladíme až k finální realizaci. Rádi vám i pomůžeme, poradíme, vyjdeme vstříc.

                             Jaroslav Polák, řediel a producent NET-TV Mozaika EU (mobil pro info : 704 154 406)


dosavadní soutěžní videa prvního kola :

      V prvním soutěžním kole, jehož uzavírka je do konce května 2018, se soutěží o námi honorované natáčení v německém "Tropical Islands" - největším evropském krytém Auaparku. Honorář je 10.000,- Kč + náklady na cestu.