Aktuálně - pracujte v redakci mezinárodní internetové televize Mozaika - a tvořte své vlastní pravidelné TV pořady a autorské magazíny a talk show   -  Jak na to?


     Internetová televize Mozaika prošla již osmi lety své existence. Jako čistě autorská, zprvu pouze zpravodajská televize na You Tube a sociálních sítích publikovala na tisíc originálních videí s cca dvěma miliony shlédnutí (počítáno pouze shlédnutí na You Tube). V současnosti roste naše sledovanost o cca 20-30% měsíčně a denně nás na internetu nacházejí noví a noví diváci a divačky nejrůznějších zájmů a věku. Postupně zvyšujeme jak kvalitu našich videí, tak i šíři rubrik - natáčíme reportáže a rozhovory z kultury, společnosti, veletrhů, cestování, módy, sportu, zdraví, stravy, soutěží, hudby, tance a pod .... Přidali jsme knižní, filmové a divadelní recenze a doporučující recenze na zajímové věci, výrobky i služby, o kterých se dovídáme. Jsme mediálními partnery veletrhů, divadel, soutěží, akcí i tvůrců.

     Co je naprostou prioritou roku 2018 a dalších - je uvedení našich originálních TV magazínů do pravidelného režimu - to je zatím naše slabá stránka, která nefunguje. NET-TV Mozaika EU není příliš velká televize v tom, kolik si může technicky a lidsky dovolit vydat na natáčení a tak u nás nepracují zaměstnanci na plný pracovní poměr (zatím), ale lidé, co si tvořivou činností, natáčením, či moderováním přivydělávají - především při studiu SŠ a VŠ. Bez problémů nám tato spolupráce funguje u jednorázových natáčení a zakázek, kdy televize funguje jako producent - tedy natáčení zorganizuje, dojedná a připraví a moderátor/ka "přijde k hotovému" a moderuje. Takto organizovaná práce je bohužel již u samého stropu svých možností, především pro časovou náročnost příprav a následného střihu a výroby - prostě nestíháme :-) A proto se již více jak rok snažíme o to, aby se moderátoři/ky v TV Mozaika stali nejen "tváří a ústy", ale i produkčními svých předevších stálých (rozuměj "pravidelných") TV pořadů, magazínů, seriálů a Talk show - a tím nám ubrali část organizační práce.

       Ne že by se okolo naší televize netočili talentovaní, tvořiví a zajímaví lidé - je jich naopak tolik, že je nestíháme ani registrovat - ale zatím jde z 95% o studentky SŠ a VŠ - které mají jednu společnou vlastnost - rychle se nadchnou a u ničeho nevydrží. Společným dalším rysem dnešní lidí je také i to, že všichni slibují mnohem více, než dokáží vůbec stihnout - a zákonitě tak nestíhají a to vytváří velké problémy.

      Aktuálně má NET-TV Mozaika okolo desítky otevřených a víceméně nefungujících magazínů a pořadů, u kterých bychom pravdu chtěli docílit toho, aby byly vyráběny a zveřejňovány pravidelně, ať už týdně, měsíčně a pod .... Zatím se vždy někdo nadšeně pustil do nápadu a po pár dílech došel čas, stalo se přednější něco jiného, došlo nadšení - a přes ubezpečování, jak vše "pošlape", magazíny stojí .... "Soul Of ..." o umění, "Lady ´s Party" o ženských tématech, "Vše co vím o koních", "Sofiin Svět", "Televizní testy", "Nejlepší je nic neřešit ...", "Our Future" a další TV pořady a magazíny, které se odstartovaly a čekají na nové moderátory a lidi, kteří je začnou opět ku své radosti i prospěhu tvořit.

      Nové rozhodnutí, ke kterému jsem v lednu 2018 jako ředitel televize dospěl, je - pokud není reálné získat do redakce spolupracovníky (studenty/studentky, pracující) u kterých je možné se spolehnout na jejich výdrž a pravidelnou tvorbu, není ani reálné nechávat konkrétní pořady a magazíny v rukou jednoho jedince, ať už jakkoli zajímavého a talentovaného. Proto v tomto okamžik nabízíme všem, kteří mají zájem (a základní předpoklady - projdou kamerovou zkouškou), že mohou vstoupit do jakéhokoli magazínu a stát se jeho spolutvůrci. Televize Mozaika přebere produkční odpovědnost za pravidelnou výrobu magazínů, které bude moderovat a provázet ten/ta, kdo bude k dispozici, bude pomáhat, pomůže s přípravou i realizací. Naše originální TV magazíny, seriály, pořady a Talk show se tak stanou "značkou/logem" a moderovat je může více lidí. Prvořadým cílem je teď oživit, probudit a pravidelně vytvářet již existující pořady, se kterými jsme již začali a které nám "spí". Až budou fungovat, můžeme případně vytvářet i další.


     Napište nám do redakce ( redakce@mozaikatv.cz ) mail (nevolejte, nepište zprávy na FB - rozepište se v uspořádaném mailu - to je vaše první vizitka osobnosti), ve kterém se nám představíte (jméno, odkud jste, věk, zájmy, dovednosti, motivace k moderování, okruh témat vašeho zájmu a pod ...) a protože jde o práci zblízka před kamerou a my si přejeme, aby naši moderátoři/moderátorky vypadali příjemně a zajímavě - pošlete v mailu i fotografie tváře a celé postavy - prostě foto jak si sami sebe představujete při moderování. Chceme vidět pohled očí do objektivu, barvu očí, barvu, délku a střih vlasů, celou postavu. Napište, o jaký pořad byste měli zájem, co byste chtěli moderovat, jak by měl podle vás takový pořad vypadat, jak byste jej vy chtěli tvořit a co o tématech, které volíte, také aktivně více - nebo umíte.  My si vás, pokud nás alespoň trochu zaujmete, pozveme na kamerovou a hlasovou zkoušku, kde si před kamerou s mikrofonem v ruce vyzkoušíte mluvit - a uvidíme, co z toho vzejde :-) Pokud jde o nekomerční magazíny, jako je třeba "Vše,co vím o koních", Bruslíme po celý rok" a pod .... hradíme případné náklady, ale není to placená práce za honorář. V dalších případech, kdy je díky pravidelnosti a sledovanosti reálné dát pořadům i komerční část (reklamy, inzerci), jste honorováni dle možností a domluvy (od 500,- do 2.000,- Kč/den).

      A kdo se nám může takto ozvat? V podstatě kdokoli, kdo to myslí vážně, má zájem, dobře mluví, příjemně vypadá, nebojí se kamery a mikrofonu a má na pravidelnou a déledobější spolupráci čas. Od dětí (s přítomností a podporou rodičů), přes teenegery, dospělé až po seniory.

      Odkud? Nám je to jedno, můete být z celé ČR, nebo i odjinud. Prakticky ale většina natáčení probíhá v Praze a musíte být ochotni do Prahy na natáčení přijet a většinou si i platit dopravu (vzít to tak jako praxi, zábavu, zážitek, zkušenost ...). U komerčních zakázek platíme i dopravu a náklady - pokud se nám to vyplatí.

      Dá se spoluprací s TV Mozaika i vydělat, nebo se uživit?  Ale jistě, velice dobře. Ale to už musíte zabrat i sami, nejde jen přijít a čekat, že vám někdo položí hotové natáčení na zlatém táce až k nohám a ještě vám do kapsy vloží statisíce. Musíte si u nás vybudovat takový magazín, který bude dobře sledován, bude pravidelný a budou o něj mít partneři a inzerenti zájem. Pak si opravdu můžete vydělat velmi slušné a pravidelné peníze. Máme k tomu vše potřebné - vy musíte dát svou práci a čas. A spolehlivost, cílevědomost.

                                                                                                    Pište nám na :  redakce@mozaikatv.cz

                                                                           Jaroslav Polák, ředitel a producent NET-TV Mozaika EU


Jaké TV magazíny, seriály, pořady a Talk show potřebujeme oživit? Zde je jejich popis:

Na tomto textu právě pracujeme, prosíme o pár hodin až den trpělivost, než bude vše na této stránce zaktualizováno a dokončeno, děkujeme :-)


Desítka - deset velkých témat pro hosta - větší a podrobné rozhovory se zajímavými a talentovanými lidmi, se kterými si dáme celý natáčecí den a projdeme vše, co znají, umí a co je na nich zajímavé.

Cestujte s námi po ČR i po Evropě - nikoli luxusním vozem do hotelů, ale s batohem vlakem, busem a lodí po krajině, k památkám a na zajímavá místa.

Natáčíme videofilm - seriál o tom, jak lze s minimálními náklady, pro radost, natáčet na You Tube i hrané projekty, filmy a pod .....

Soul Off .... arts  -  TV magazín o nejrůznějších živých tématech ve společnosti, kultuře, umění, osobnostech, dění a pod ...

Dosud nepojmenovaný magazín o wellness, relax, balneo a lázeňských centrech, studiích a procedurách - masáže, zábaly, koupele, zdravotní i kosmetické procedury a služby.

Sofiin Svět - Teens magazín o módě a stylu i umění - buďte jednou z našich "Sofií" a inspirujte druhé!

Vše co vím o koních - nehrajeme si na odborný magazín - i proto, že z reakcí na internetu je očividné, že co "koňák", to vyhraněný názor - a u každého jiný. Tímto pořadem chceme představit děti i dospělé s láskou ke koním a ukázat, co vše pro ně samotné znamená mít koně - ať už je to cokoli - výpovědi jsou osobní, nikoli výukové.

Nejlepší je nic neřešit - improvizační zábavné talk show - pokud jste baviči a umíte zaujmout, tak proč to neudělat do kamery a pro půl milionu internetových diváků?

Seriál, ve kterém především dětem a teens představujeme bruslařské možnosti v Praze, v ČR a později i po Evropě - kde všude si můžete jít zabruslit jak na led, tak i na in-line bruslích venku i na stadionech a pod ...

GO PRO Mozaika TV - reportáže s GO PRO kamerou - reportáže sportovní, pod vodou, za jízdy a pod ... s využitím sportovní kamery GO PRO (plánujeme i dron s kamerou)

Zapojte se s námi do dlouhodobějšího vytváření rozsáhlé výukové videoencyklopedie technik základní sebeobrany pro dívky a ženy a sebeobrany pro dospělé muže.

K sebeobraně patří i Survival - a my jej chceme natáčet jak, jak se to vy budete před kamerou postupně, od úplných začátků učit - a s vámi i naši televizní diváci a divačky.

Cooking in the Wood - pojďte s námi ukázat, jak lze dobře a chutně vařit i na výletě, v lese, na tůře - v ešusu, na ohníčku v přírodě a pod ....

Our Future - Talk Show o tématech pro budoucnost - s lidmi, kteří nasbírali nejrůznější životní zkušenosti z celého světa a rádi se s nimi podělí před naší kamerou pro naše diváky.

Televizní Testy - zábavné testování čehokoli čímkoli - původně tréninkové talk show účastníků našich workshopů a kurzů TV moderování a herectví k procvičení mluvy na kameru a na mikrofon.

Zkušební díl "Lady ´s Party" - parta holek na výletě a jejich pokec o čemkoli - odpovědi na otázky, líčení, zábava, testování, jídlo, kluci .... a dobrá muzika :-)