Pracujte v redakci mezinárodní internetové televize Mozaika

"Zaměstnanec je tváří podniku"


     Moderátor/ka je tím prvním, co uvidí každý divák v našich videoreportážích. Nevidí, jak náročné je připravit produkci, domluvit realizaci a vše okolo, natočit videomateril, sestříhat jej a dostat jej na internetu a na sociálních sítích až k jeho očím a uším. Vidí a slyší především moderátora/moderátorku a podle dojmu posuzuje celou televizi.

     Proto je aktuálním úkolem televize Mozaika pro rok 2018/2019 zkvalitnit moderování jak po stránce výkonu (mluvy, artikulace, intonace, gestiky), tak po stránce zainteresovanosti našich moderátorů a moderátorek do přípravy a realizace jednotlivých pořadů, TV magazínů a rubrik.

     Mezinárodní internetová televize Mozaika (NET-TV Mozaika EU) je pozitivní, inspirující a propagující obecně prospěšná témata (léčivá strava, recenze knih, divadel a filmů, sebeobrana pro dívky, žey a veřejnost, poradenství pro odsouzené, sportovní akce, rady a videa pro cestování po celé Evropě, zdravé recepty, videolékař, pořady pro ženy, móda, kosmetika, styl .....). V tomto stylu hledáme i nové moderátory/moderátorky - a nejen ty. Stabilní členky také přijmeme do našeho televizního "Beauty and Fashion Mozaika Teamu" a do lektorského týmu pro workshopy a výuku sebeobrany - informace v totmto textu níže.


      Televize Mozaika vznikla okolo roku 2010 - s již předchozí čtyřletou aktivitou pro jiné servery. Nejdříve jsme z časových a finančních důvodů používali ke spolupráci studentky (brigádnice) SŠ a VŠ v Praze, občas i herce a herečky z pražských divadel. Vždy ale pouze na jednorázové natáčení, reportář, rozhovor. Dnes je již potřeba jít dál a tutu koncepci změnit.

       Hledáme stabilnější spolupracovníky, či do budoucna i zaměstnance televize, kteří budou na tvorbě zainteresováni vlastními zájmy, kteří budou rozvíjet vlastní kreativitu a budovat si svou televizní karíéru ve svým pořadech, ve svých rubrikách.Moderátor/moderátorka

    Napište nám v první řadě mail (redakce@mozaikatv.cz) a v mailu se nám představte, napište nám svými slovy, kdo jste, odkud jste, zda pracujete, studujete, co, kde. Jaké máte zájmy, koníčky, dovednosti, úspěchy. Co vás motivuje stát se moderátorem/moderátorkou před kamerou - jaké touhy, plány, sny a zájmy.  Netelefonujte, neptejte se zprávou na Facebooku - napište nám hezky a podrobně mail.

      Přiložte více svých kvalitních fotografií, ze kterých si budeme moci udělat první dojem o vaší tváři, výrazech, pohledu očí, úsměvu, postavě (moderování v televize je neustálá práce před kamerou, kdy jste zabíráni zblízka, až v detailu). Zkuste nejlépe nahrát vlastní video, ve kterém i mluvíte - a představte nám sebe, své dovednosti a svou motivaci ve videu (dnes se dá kvalitně natáčet na levké kamery a fotoaparáty, dokonce i na lepší chytré telefony. Video pošlete buď ke stažení přes www.uschovna.cz  nebo neveřejně uložte na You Tube a pošlete odkaz na video).

      Koho hledáme?  Prostě toho, kdo má o tuto práci zaprvé sám dlouhodobý zájem (pokud hledáte jen letní brigádu na výdělek na tři týdny o prázdninách, nebo jen nemáte práci a reagujete na jakékoli inráty s všemožným obsahem, ani nám nepište, ušetříte čas sobě i nám), zadruhé má proto talent (je zajímavý/zajímavá, ať už to v praxi znamená cokoli - má esprit, jiskru, šmrnc, eleganci, osobnost ....).

      Nezajímají nás vaše strukturované pracovní životopisy, jejichž kopie posíláte po celé zemi. Neodpovídáme na maily bez fotografií a na otázky typu : "Mám zájem ve vaší televizi pracovat, co mi k tomu řeknete blíž?". Neodpovídáme na maily, ve kterých se ani nepředstavíte, už to vypovídá o tom, jací jste a jak byste naši televizi prezentovali. Nehraje pro nás roli, jaké komparzní a reklamní roličky jste kdy a kde dostali, jaké školní plesy jste kdy uváděli, jakou postavičku jste ztvárnili v představeních dramatického kroužku na LŠU, či zda jste byli na letních hereckých komerčních táborech - pokud nejste již zkušení, či profesionální moderátoři, herci a pod ...

    Můžete být muž i žena jakékoli národnosti, či rasy (pokud mluvíte dobře česky, nebo slovensky). Můžete být jakéhokoli věku (pokud jste samostatní, nemusíte mít s sebou na práci neustálý doprovod a odpovídáte věkově adekvátnímu typu pořadu - máme i pořady pro děti a naopak i pro seniory). Můžete být odkudkoli z ČR, nebo i Evropy, ale zatím se 85% všeho natáčení odehrává v Praze a vy musíte být schopni a ochotni do Prahy dojíždět a být tu, když je třeba.

     Televizní moderování se nemusí učit dlouhé roky na vysoké škole, na druhou stranu také nejde se jen tak postavit s mikrofonem v ruce před kameru a hned spustit. Je třeba pojmout techniku práce s mikrofonem, vnímání kamery, scény, záběru, techniku svého bytí v zabíraném obrazu, práce s hostem a pod ...Musíte nám ukázat, že umíte zajímavě a čistě mluvit (dobrá artikulace a intonace), že máte příjemně zabarvený hlas, hezký úsměv, příjemný a zároveň živý výraz tváře a uvolněné, klidné a vstřícné chování před kamerou. Musíte si umět rychle "nasadit" do hlavy dvě až čtyři věty textu a zpaměti je říci do kamery na mikrofon (úvodní věty k rozhovoru, části reportáže, komentáře z akcí a pod ...)

    Podle vašeho mailu, fotografií, videí, zájmu, motivace a i sebeprezentace (jak se umíte vyjadřovat) si o vás vytvoříme náš první dojem - v naprosté většině stejný, jaký si o vás vytvoří z reportáží naši diváci). Pokud nás zaujmete, pozveme si vás osobně na kamerovou zkoušku, kde si vás naživo natočíme, jak na mikrofon a před kamerou mluvíte, komunikujete, gestikulujete a jakou máte krátkodobou paměť na text. Domlvíme se, jak bychom mohli začít případnou spolupráci, na jakých tématech, za jakých podmínek - to už je čistě individuální. Pak nastane práce na projektech TV Mozaika a budete mít skoro vše jen ve svých vlastních rukou.

      Placeni budete vždy za konkrétní výsledky, ale TV Mozaika má obrovské a dosud nevyužité kapacity a možnosti pro vaši tvůrčí práci - i pro dobré výdělky a jistotu růstu do budoucna.

      Pokud vám do cca týdne na váš mail neodpovíme, nemáme o vás zájem. Je vás buď moc stejných, podobných, nebo v mailu chyběly fotografie, byla v něm jen strohá otázka bez informací o vás, nebo v něm bylo příliš pravopisných chyb (prezentujete naši televizi vším, nejen tím, co je na kameru, ale i svým vystupováním, cováním, vzděláním, prezentací na sociálních sítích - to vše lidé bedlivě sledují a hodnotí). Zkuste promyslet, kde je chyba, co změnit, zda se neprezentovat jinak, nevytvořit jiné fotografie, či videa a nezkusit to znovu :-) Vše je jen na vás.


Beauty and Fashion Mozaika Team  :  https://mozaika-tv.webnode.cz/beauty-and-fashion-mozaika-team/   Tento tým fotomodelek vznikl pro naši první originální a dlohodobou televizní soutěž fotografů a fotografek Mozaika Foto Talent Open :    https://mozaika-tv.webnode.cz/mozaika-foto-talent-open/

     Beauty and Fashion Mozaika team je televizní tým dívek, fotomodelek, které jsou zároveň i moderátorami - nejen pro videa s tématikou módy, focení, stylu, líčení a pod .... ale i zdravého způsobu života, zdravé stravy, cestování, dokonce i například sebeobrany a survivalu.

     Pokud jste dívka ve věku 15 a více let (odkudkoli z ČR, nebo i SR, jakékoli národnosti, rasy, barvy kůže) ráda se fotíte, nebo jste modelka, fotomodelka ... zároveň vám nevadí kamera a dobře mluvíte - napište nám o sobě na mail :   fashionteam@mozaikatv.cz

       Viz text nahoře - neposílejte strukturované pracovní životopisy, napište nám. Odkud jste, kdo jste, co vás na focení a tomto týmu zajímá, jaké máte koníčky, dovednosti, jak máte i volný čas pro podobné aktivity. Připište dosavadní zkušenost s focením, natáčením, nebo modelingem. Přiložte osm až deset dobrých fotografií z fotomodelingu, nebo takové, na kterých máte různé výrazy, různý vzhled a pod .... Pokud nás zaujmete, spojíme se s vámi a popíšeme další postup a práci v Beauty and Fashion Mozaika Teamu.

      Účast dívek z týmu "Beauty and Fashion Mozaika Team" v naší originální televizní soutěži "Mozaika Foto Talent Open" je neplacená, je foceno formou TFP, buď fotograf, nebo TV Mozaika hradí dívkám náklady na cestu a pod ... Na druhou stranu vám členství právě v tomto týmu zajistí možnost placených zakázek na moderování, focení a natáčení všeho, co produkuje NET-TV Mozaika EU pro sebe i pro své klienty, partnery a inzerenty - používáme pouze dívky z tohoto týmu - to je jejich odměna za aktivní přístup k fotosoutěži a existenci a prosperitě naší televize.

     Členkou týmu se můžete stát jednoduchým přijetím - pokud jste vizuálně zajímavá, chcete v týmu být, máte na to čas .... členství v týmu vás nijak neomezuje, můžete si dál fotit a brát zakázky kdekoli jinde. O členství v týmu ale můžete také snadno přijít, a to hlavně pasivitou - předpoklad je, že celý tým spolupracuje, podporuje a svou nápaditostí, aktivitou - a to i na sociálních sítích a internetu - televizi propaguje. Pokud se o nic nezajímáte, nekomunikujete, nebo odmítáte z jakýcholi důvodů často a opakovaně spolupráci, focení a pod ... rychle vás nahradíme v týmu jinou zájemkyní.


Self-defence "Bodyguard Combat Art" workshopů a videoencyklopedie reálné sebeobrany pro mladé dívky a široko laickou veřejnost - lektorský tým.

       Na stránce naší televizní videoencyklepedie nyní vznikne zcela nová, aktualizovaná nabídka celodenních a víkendových workshopů, zaměřených na výuku technik sebeobrany právě z videoencyklopedie - technik jednak dívčí sebeobrany (obrana mladých dívek a žen proti obtěžování, ohrožování, týrání, sexuálnímu násilí a pod ...), jednak reálné pouliční sebeobrany (obrana proti všem reálným pouličním útokům beze zbraně, s nožem, tyčí a různými dalšími předměty, včetně střelné zbraně - pro muže i ženy).  Tato naše aktivita vychází z již dřívější mnohaleté lektorské i organizátorské zkušenosti a praxe - víme, co chceme, víme, jak se to dělá, umíme to a máme v tom obrovskou zkušenost.  Co potřebujeme, jsou noví lektoři (muži i ženy), kteří by nám celoročně pomáhali jak ve vedení vlastních workshopů (na každých cca 20 účastníků workshopu je třeba jeden pomocný lektor), tak i v natáčení dalších technik videoencyklopedie (těch mohou být natočeny tisíce) a v přípravě tištěných učebnic a dalších výukových materiálů. Získáte jak tréninky reálné pouliční sebeobrany pro profesionální bodyguardy zdarma, tak i dobře placenou práci ve vedení, organizování a realizaci workshopů po celé ČR. Napište nám o sobě na mail :   sebeobrana@mozaikatv.cz

      (napište odud jste, věk, zájmy, dovednosti, motivaci pro tuto činnost, přidejte pár fotografií a kontakt na vás).  Pozveme si vás na zkušební trénink a pohovor. Upřednostníme spíše zájemce - muže i ženy ve věku od cca 16-18 let - s dobrou fyzickou kondicí, rovnováhou, pohyblivostí a pohybovou pamětí (gymnystika, akrobacie, tanec a pod...), než aktivní bojovníky a sportovce v bojových sportech - a to proto, že sporty (judo, karate, Taekwon-Do, kickbox ....) , nebo plnokontaktní systémy (MMA, Jiu Jitsu, Vale Tudo, K1, Muay Thai), nebo armádní bojové systémy (Krav Maga, Spetznaz, Musado ...) nejsou vhodné pro výuku sebeobrany pro laickou běžnou veřejnost a je lepší to, co vyučujeme, naučit někoho od začátku, než "přeprogramovávat" někoho, kdo dělá již deset let něco jiného. Ale v případě opravdového zájmu i to jde a není to nepřekonatelná překážka :-)