Mozaika Foto Talent Open

Originální soutěž pro fotografy a fotografky i diváky na NET-TV Mozaika EU


Právě soutěžící videoklipy :

Van Vuong Chu, Praha

Daniel Kopečný, Havířov

Lucie Svobodová, Bílina

      Tato nová originální soutěž mezinárodní internetové televize Mozaika EU je zaměřena na fotografickou tvorbu - profesioální i amatérskou - v rámci fotomodelingu - tedy focení modelek (fashion-móda, portrét, street, příroda, kostýmy, fantasy, líčení, zdobení těla, bodypainting, wellness, fitness a sport, pin-up a retro, focení v ateliérech i exteriérech, s rekvizitami i zvířaty, doplňky a šperky, glamour i budoir, voda ....). Tím, že je soutěžní video stříháno jako reportáž o tom, jak fotograf/fotograka fotí, jak se focení připravuje, probíhá, jak jsou modelky líčeny ... tak se veřejnost, diváci a potencionální noví adepti a adeptky focení a fotomodelingu dozvídají od těch zkušených prakticky a názorně, o čem tato činnost je a o čem není, jak vše vypadá, probíhá  a pod...


První soutěžní kolo pro rok 2018 - Mozaika foto talent OPEN

První kolo vyhlašuje NET-TV Mozaika EU pro rok 2018 v termínu:  1. leden až 31. květen 2018. Placené focení pro vítěze/vítězku v Tropical Islands u Berlína v červnu 2018.

hononář za focení v Tropical Islands pro vítězného fotografa/fotografku je 10.000,- Kč

Přihlašujte se formou mailu na:   fashionteam@mozaikatv.cz  v odpovědi vám pošleme veškeré zpřesňujicí informace a pokyny k průběhu soutěže.

Základní pravidla soutěže :

1)  Fotograf/fotografka se přihlásí do soutěže mailem na adresufashionteam@mozaikatv.cz  a uvede o sobě pár základních údajů a informací, pokud má, odkaz na svůj web, či portfolio

2)  Vybere si z dívek Beauty and Fashion Mozaika Teamu  https://mozaika-tv.webnode.cz/beauty-and-fashion-mozaika-team/  dvě až tři (dle svého vkusu), se kterými si připraví focení do soutěže. Po zaslání své představy průběhu focení (termín, lokace, styl, průběh) TV Mozaika zorganizuje přítomnost dívek a svého kameramana. (je na konkrétní dívce zda soutěžní focení přijme, proto je třeba vaši představu a postup focení uvést do úvodního mailu).

3) Fotograf/fotografka si případné náklady na své focení hradí sám/sama (pokud chce pronajímat prostory, mít vizážistku - a kohokoli jiného), půjčovat oblečení a pod ...) to jde na jeho/její náklady (může svým patnerům  nabídnout reklamu TV Mozaika za bezplatné užití prostorů, či služeb). Pro zcela začínající soutěžící - naše dívky se zvládnou v základu nalíčit samy a můžete je fotit i venku, nebo v lokacích, které není třeba pronajímat  (les, ulice, u vody, v parku...) - chce to mít jen dostatek fantazie  :-) 

4) Pokud si chcete vybrat svou lokalitu kdekoli v ČR (nějaké jiné město, přírodu, atrakci, hrad a pod ...), domluvíme se individuálně s ohledem na časové možnosti dívek a na smysluplnost vašich představ - a hradíte dívkám dopravu na místo a případné výdaje přímo s tímto související.

5) Fotit můžete s dívkami vše, co je obsahem domluvy, případně co domluvíte v případě okamžité inspirace na místě (kromě erotiky a porna ... základem je souhlas konkrétní dívky a v případě její nezletilosti souhlas zastupující dospělé osoby za TV Mozaika).

6) Focení je bezúplatné (TFP), fotograf/fotografka vybere z celého focení sadu min. 8 a max. 20ti fotografií ke každé ze dvou dívek. Tyto fotografie a na místě focení vytvořený videomateriál a videorozhovor na kameru se stanou součástí soutěžního videa, které bude umístěno na NET-TV Mozaika EU (You Tube, web, Facebook, Twitter, Instagram a pod ...) Vybranou sadu fotografií může také jak fotograf/fotografka, tak dívka/modelka používat k nekomerční prezentaci.


Průběh a hlasování k soutěži :

1)  Soutěží se videoklipem, který bude každému soutěžícímu fotografovi/fotografce zdarma vyvořen (tedy natočen, sestříhán a zveřejněn) prostředky NET-TV Mozaika EU. Videoklip bude vždy obsahovat min. 8, max. 20 fotografií dvou až tří vybraných modelek našeho týmu (prezentace dívek níže na této stránce), videosestřih z focení s naším hudebním podkladem s ošetřenými autorskými právy a rozhovor s fotografem/fotografkou, ve kterém může bez omezení nabídnout své služby, představit se, popsat čemu se věnuje, dát na sebe kontakty na případné zakázky a pod ....

2 Soutěžní videoklip bude umístěn na You Tube kanál TV Mozaika a šířen na náš web, Facebook, Twitter a pod ... Odkazy na klip z You Tube kanálu TV Mozaika je možno (a je to ve vašem zájmu) volně zveřejňovat, kdekoli sdílet, doporučovat, rozesílat a pod ....

3) Videoklip soutěží přesně 40 kalendářních dnů ode dne zveřejnění na You Tube TV Mozaika. Cílem je co nejvyšší počet shlédnutí videoklipu na You Tube. Čtyřicátý první den bude zaznamenán počet shlédnutí videoklipu. 

4) Na konci kola se vyhodnotí výherce daného kola - fotograf/fotografka s nejvyšším počtem shlédnutí klipu po dobu první 40 dní vítězí. Hlavní cenou je TV Mozaikou placené focení  a natáčení (s dívkami, které byly v soutěžním videoklipu) na některé zajímavé lokalitě, nebo akci. Kromě hlavní ceny budou průběžně udělovány ceny diváků, ceny partnerů i ceny naší Televize.  Velkým přínosem pro soutěžícího fotografa/fotografku je i zdarma reklama a prezentace na naší televizi.

5) Soutěžní videoklip zůstává trvale na You Tube a stránkách TV Mozaika a tak dělá fotografovi/fotografce zdarma dlouhodobou reklamu (soutěž je ale aktivní jen prvních 40 dnů od zveřejnění klipu). Soutěžící se může po uplynutí jednoho vyhlášeného soutěžního kola opakovaně zapojit do dalších.