Moderní válka o energii - úvod

24.11.2016

     Neustále okolo sebe vidím unavené, vyčerpané lidi s pohledem upřeným k nedosažitelným cílům (pokud jej tedy zvednou od svého mobilu). Všichni jsme podřízeni neustálé válce o energii, kterou vedeme se svými bližními i nejbližšími, se světem, ve kterém žijeme a především sami se sebou.

     Proč bojujeme o energii a o jakou energii vlastně jde? Stručně a ve zkratce - jde o naši vlastní energii (vnitřní energii, životní sílu ... jak chcete), kterou vkládáme každý den do všeho, co děláme, na co myslíme, co cítíme a o čem rozhodujeme.

     Každý se umí starat o baterii svého mobilu, svého notebooku, nebo svého auta. Každý ví, že když baterii vybijeme, musíme ji dát do nabíječky nabít. Každý ví, že s prázdnou baterií se nedovolá, nezahraje si na notebooku hru, nenastartuje auto. Každý také ví, že je lepší udržovat baterie ve svých technických hračkách co nejvíce nabité, než pořád téměř vybité.

      Sami sebe ale udržujeme vybité na životní minimum téměř neustále. Baterie naší životní síly, naší vnitřní energie, ždímeme každý den do posledních zbytečků, než se vyčerpaně svalíme na postel a ráno opět vstaneme a jdeme se vybíjet znovu a znovu, dokud máme co - a pak se hroutíme.

     Denně vedeme válku se vším, co nám energii bere, co nás vysává a zatěžuje. Když se ale zamyslíme, kdo na nás všechny tyto energetické odběry sesílá, zjistíme, že jsme to většinou my sami. A pokud si my sami škodíme, můžeme s tím také my sami přestat..

      Svět Toltéků je světem svobodných lidí, kteří si dokáží své vnitřní baterie udržet denně na maximu kapacity a pak kapacitu svých baterií využívají jen pro ty činnosti, o kterých si sami rozhodnou, že je dělat chtějí, že je jim to příjemné a že jim neškodí. Dokonce mohou jít mnohem dál, za běžné hranice.  Na začátku je to léčba energetického těla, poté aktivace všech jeho vrozených schopností, za kterou následuje evoluce ....

      Pokud je tato úvodní úvaha pro vás výzvou, sledujte tyto stránky. Staňte se Toltéky, svobodnými bojovníky v moderní válce o energii.

                                                                                                                        Jaroslav Polák