Moderní válka o energii 002 - jak a kdy se nabíjet

25.11.2016

     Když si běžný člověk uvědomí, že se cítí vybitý, slabý a bez energie, začne uvažovat, jak se nabít. Možností je dnes nepřeberně, od toho, že se prostě zastaví a odpočívá, nebo se dobře vyspí, projde se v lese, dá si dobré jídlo v příjemné společnosti, až k nejrůznějším komerčním možnostem - kurzy, masáže, esotero a relax programy, tradiční cvičení a procedury.

     V rámci České země jsou obvyklé hodiny jógy, tajči, meditace, šamanského bubnování, intuitivního tance, dále se můžete nechat nabít pomocí reiki, shiatsu, Qigongu. Můžete zajít do specializovaných studií a salónů, kdy se necháte opečovávat tak, jak to máte rádi. Například se nachat masírovat olejem, čokoládou, medem a máslem, dát si bylinkové koupele, poslouchat hudbu, dívat se na dobrý film. Můžete se obklopit předměty, která na vás působí příznivě, jako jsou svíčky, vonné esence, krystaly a drahokamy, mandaly a léčivé obrázky. Je toho opravdu mnoho, co je k dispozici.

     Jsou to snad věci, procesy a metody, které nefungují? Jsou to snad podvody a útoky na vaše peněženku?  No, v některých případech určitě ano, ale obecně vzato vše, co přestálo nějakou dobu, dvě tři generace od zakladatele, opravdu funguje.  Vše je individuální, ta samá metoda funguje na někoho méně, na jiného více.

     Ale teď prostě přijměme fakt, že vše, co je v nabídce, funguje. Běžný člověk si zajde na jógu, masáž, přikoupí si další vonnou esenci do své vonné lampy, nebo vířivky a je spokojen.  Na chvilku je zase nabitý a může dál fungovat. Poskytovatel služeb je spokojen také, protože takový klient přijde znovu. A znovu. A znovu....  Protože to nebyl svobodný a myslící bojovník, ale jen běžný člověk.

     Co dělá Tolték, když si uvědomí, že je jeho energetické tělo oslabeno a vybíjeno? Udělá na rozdíl od běžného člověka něco jiného - zastaví se a začne přemýšlet, co ho vybíjí, co ho oslabuje. Protože do jeho nabité vnitřní baterie právě něco, nebo někdo připojil něco špatného, navrtal díru, napojil odtokový kabel, drenážní rouru ... Něco způsobuje, že z vás opakovaně mizí energie. Vaše energie.

     Představte si vědro plné až po okraj vody, do jehož stěny, nebo dna navrtáte díru. Voda vytéká ... a vytéká ... a vytéká ... Co má větší smysl? Dolévat neustále vodu do děravého vědra a nechat ji pořád vytékat, nebo zacelit díru, opravit vědro a jen jednou dolít vodu zpět po okraj?

     Tolték zjistí, co ho vybíjí a ze svého života to odstraní. Zbaví se parazitujícího člověka ve svém okolí, nepřátelské situace, ve které se musí stále bránit, změní své prostředí z vyčerpávajícího na posilující. Jinými slovy profiltruje přátele, posoudí své činnosti a závazky, přehodnotí svou práci, či mimopracovní činnosti, posoudí své vztahy a své denní rutiny - vše z hlediska dlouhodobé energetické bilance. Co je to, co ho vysiluje, kde je ta hledaná díra ve vědru? Nebo více děr, kudy energie bez užitku odtéká?

       Pokud ze svého života neodstraníte to, co vás denně a opakovaně vysiluje, ať už je to cokoli, budete muset neustále (a zbytečně) dolévat vodu do svého vědra - chodit na různé procedury a utrácet své peníze. Tím se ale díry ve vašem energetickém těle nezacelí, tím se jen udržují stále aktivní (a bolavé). To není boj o svobodu, to je stav otrocké podřízenosti. To není Toltéctví  :-). 

        Zkuste se dnes, cestou na nějaký placený kurz, nebo proceduru, zamyslet nad tím, jak dlouho utrácíte své peníze a zda se díky tomu váš život pozitivně změnil. Zda se jen neudržujete ve stavu nemocného a dlouhodobě léčeného člověka, místo toho, abyste se jednorázovou operací trvale uzdravili?

                                                                                                                            Jaroslav Polák