Kurzy videonatáčení, střihu a produkce


      Tento kurz je určen zájemcům o praktickou stránku natáčení videí pomocí běžných videokamer, či moderních fotoaparátů, o střih videa, o produkci pravidelného videopořadu, o vybudování a chod vlastního You Tube kanálu (nejlépe monetizovaného - což se letos velmi zpřísní). Kurz je veden individuálně a zcela prakticky, využívá se realita českého prostředí, tedy města, ulic, přírody, pracuje se na vytvoření videa od "A do Z" - tedy od myšlenky a přípravy až po střih, vyrobení a rozšíření videa po internetu a na sociálních sítích.

       V kurzu si sami zvolíte, zda se chcete věnovat tvorbě reportáží, dokumentů, seriálů - o jakémkoli tématu, které vás zajímá, nebo hraných projektů, které již dnes v rozumné míře jde na internetu také realizovat - malé příběhy, hrané videoklipy, scénky, povídky - až třeba po celovečerní film (samozřejmě jen videotechnikou a na internet).  Věnovat se můžeme čemukoli vy chcete - třeba i hudebním videoklipům, nebo vlastním videotalkshow ...

     Dozvíte se, jak co funguje v oblasti novinařiny, televize, filmu, co je scénář, dramaturgie, produkce, dabing, postprodukce, jak se dá pracovat u videotvorby s obrazem, světlem, či zvukem. Naučíte se používat moderní videostřižnu Pinnacle 21 a všechny možnosti, nástroje a triky v ní obsažené.


     Každý, kdo se přihlásí do podobného kurzu, má jiná očekávání, jiná přání - a také jiné technické a časové možnosti se kurzu věnovat. Nelze vás proto posadit na rok do lavice a všechny učit tomu stejnému - spokojen by nebyl nikdo. Někdo stráví mnohem více času s kamerou v ruce, někomu sedne práce s počítačovými efekty při střihu, jiný si chce vyzkoušet práci filmového režiséra, další chce zdokumentovat třeba všechny lanovky v ČR a udělat z toho internetový seriál a nebo se věnovat tvorbě hudebních videoklipů. Proto je práce s přihlášenými kurzisty jednak velmi individuální a jednak různě časově náročná. Někomu stačí tři měsíce intenzivní výuky a věnuje tomu pomalu každý druhý den, někdo spíš uvítá rok, dva poklidnějšího přístupu a setkávání dvakrát do měsíce.


       Z výše uvedených důvodů dělíme tento tvúrčí kurz na dva stupně - na klasický a intenzivní. Rozdílná je časová náročnost a cena kurzu.  V klasickém se vám budeme věnovat až čtyři dny v měsíci - v inzenzivním osm dnů v měsíci. Musíte ale počítat s tím, že výuka je i přes pracovní dny a z 90% v Praze.

Cena klasického kurzu  ......................................................  2.000,- Kč měsíčně

Cena intenzivního kurzu  ..................................................  3.000,- Kč měsíčně

       Vstupní platba při přihlášení je cenou za první tři měsíce tohoto kurzu, tedy v klasické variantě 6.000,- Kč, v intenzivní variantě 9.000,- Kč.  Po prvních třech měsících si vždy dle své vůle, času a potřeby přikupujete další tři měsíce kurzu - dokud vám kurz bude k užitku.


      Do kurzu videonatáčení, střihu a produkce se přihlašujte mailem na:   kurzy@mozaikatv.cz Do svého mailu uveďte kdo jste, odkud jste, věk, vaši motivaci pro tento kurz, pokud možno i co od něj očekáváte a na co byste se chtěli zaměřit.  Obratem vám pošleme podrobnější informace, přihlášku a pokyny k platbě kurzovného.

Vítejte v internetové televizi Mozaika :-) Připojte se k odběru videonovinek z našeho You Tube kanálu :-) :  https://goo.gl/4mSSui