Workshopy/Kurzy TV moderování

Ahoj,

     Jste na stránce mezinárodní internetové televize Mozaika - mezinárodní proto, že se nebojíme jezdit natáčet po Evropě a občas i moderujeme v jiných jazycích - se zahraničními hosty. Ale vše od začátku :

     V TV Mozaika tvoříme originální videopořady, určené internetovým divákům. Videa vkládáme na You Tube (jsme registrovaným partnerem You Tube) a šíříme po sociálních sítích (Facebook, Twitter a Instagram) do celé ČR i za její hranice. To již celých osm let s neustále rostoucí sledovaností i diváckou pozorností.

     Vždy máme zájem o kvalitní moderátory/moderátorky - jak z řad studentů/studentek (například z mediálních, žurnalistických, či hereckých VŠ, SŠ a konzervatoří), tak i z široké veřejnosti - od dětí (min. 8 let) a teens až po dospělé i seniory  - odkudkoli z ČR, jakékoli národnosti, či rasy (s dobrou komunikací v češtině nebo slovenštině). Najít si svůj televizní "formát" a pořad může opravdu jak dítě, tak sportovec, student, nebo zkušený člověk zralého věku - vždy je o čem si povídat, vždy je co natáčet.

     Televizní moderování je samostatná mediální disciplína - jste v detailu před televizní kamerou (a je úplně jedno, zda je to obrovská profikamera za dva a půl milionu Kč ve vekém televizním studiu, nebo zda je to malá videokamera za deset tisíc u vás doma v pokoji - ve výsledku jste na obrazovém záznamu vidět i slyšet vy, případně vaši hosté.

S naší televizí se dostanete do nejrůznějších situací, k nejrůznějším hostům, na nejrůznější akce po celé republice i Evropě. Každý si u nás najde své téma, kterému se může věnovat - společnost, kultura, móda, zdraví, sport, cestování, vaření ...... a cokoli dalšího.


     Televizní moderování, stejně jako filmové herectví, má dvě tváře, dvě stránky - techniku a osobnost. Osobnost, to je to, zda zaujmete a čím zaujmete, zda máte co říci a zda to, co říkáte, dává smysl. Osobností se můžete stát, když máte pro moderování přirozený talent, nebojíte se kamery a mikrofonu, zajímáte se o dění okolo sebe, umíte o tom s lidmi mluvit,  umíte se vcítit do lidí, situací a dění a tuto empatii a energii přenést přes kameru na diváky.  Jak to uděláte, abyste dobře pracovali s mikrofonem, vnímali kameru, záběry a úhly natáčení, kladli dobře otázky, nebo provedli diváka nějakým zajímavým děním - to je technická stránka moderování. Tu vás naučíme na úvodních workshopech a dále praxí. Co se týká vaší osobnosti - na té všichni po celý svůj život tvrdě pracujeme a nikdy nejde říci, že už hotovou osobností jste :-) A to je jen dobře :-)

     V čem jsme na NET-TV Mozaika EU jiní, než na jiných televizích?  Především nás od začátku zajímáte. Od začátku se vám osobně věnujeme, protože máme zájem o nové moderátory/moderátorky a o nové pořady, seriály, magazíny a talkshow. Mozaika je hrdá na to, že všechny její videa jsou stoprocentně autorská, žádné video není převzato od jinud, všechna si vymýšlíme, plánujeme, točíme, stříháme a produkujeme sami. Snažíme se také rok za rokem a krok za krokem zvyšovat kvalitu našich pořadů - i moderátorských tváří. Proto vám můžeme hned nabídnout to, co vám jinde nenabídnou - váš vlastní autorský pořad podle vašeho přání - i podle vašich možností. Stačí mít základ technického povědomí o moderování (získáte na workshopu) a jít s naší pomocí a podporou praktickými kroky dál. Je jasné, že každý začíná na jiném "stupni" svých vlastních možností - někdo začne od úplného začátku a nejprve se "osmělí" při rozhovorech před kamerou se svými kamarády, na kterých si "vychytá mouchy" a získá první zkušenosti. Jiný se rovnou vrhne do společnosti a začne moderovat novou vlastní talkshow na nějaké silné téma. Další dá přednost poklidnému moderování vlastního pořadu o něčem, čemu sám dobře rozumí, třeba o turistice, přírodě, historii a pod .....

     Ve většině kurzů po republice vás možná ohromí návštěvou velkého TV studia, ukázkami moderování a dabingu a natáčení, zkusíte si s někým udělat rozhovor před velkou kamerou - a tím to končí. Vlastně si na vše jen hrajete. Dostanete papír o účasti a to je vše - starejte se.  V NET-TV Mozaika EU úvodními workshopy, nebo kurzem teprve vše začíná - ihned dostáváte příležitost se realizovat ve svém vlastním pořadu - na úrovni, kterou zvládnete a ze které se budete vyvíjet dál.


Jak vše funguje, jak se na NET-TV Mozaika EU stanete moderátorem/moderátorkou?

  1. Především musíte mít o tuto činnost opravdu zájem. To nejde dělat, když se vám občas chce, občas ne, s vlastním pořadem přichází i váš "slib" divákům, že se jim chcete a budete věnovat - pravidelně a dlouhodobě. Že budete nejen natáčet, ale s diváky i komunikovat, odpovídat jim na sociálních sítích a pod .... Moderování je tvůrčí závazek, poslání - ne letní prázdninová brigáda pro výdělek.
  2. Musíte mít na moderování čas. Nelze začít s nadšením natáčet svůj pořad a po třetím díle už nemít čas na další. To je pak víc ke škodě, než k užitku. Zpočátku je dobré si nastavit takovou náročnost, kterou v pohodě zvládnete (jednou měsíčně, týdně, dvakrát měsíčně? - to je na vás, časem můžete všemu dávat více a víc času a prostoru - můžete u nás i trvale pracovat na hlavní úvazek). Důležitá je i vaše příprava a plánování - nelze mít například zájem o cestování s kamerou po hradech a zámcích, nebo sportovištích a aquaparcích - a chtít mít o tomto tématu pravidelný magazín - a nemít čas na dobrou přípravu a vlastní natáčení. Ale vše jde dělat i třeba při práci, nebo studiu - a i vytížený člověk může mít jednou měsíčně díl svého seriálu.
  3. Musíte umět techniku moderování - a my si musíme být jistí, že ji umíte, než začneme investovat náš čas a peníze do vašeho pořadu. Proto je povinný minimálně jeden víkendový úvodní workshop moderování, na kterém vás poznáme a zjistíme, co umíte, jací jste a zda můžete rovnou "do praxe", nebo co se musíte nejprve naučit, natrénovat a v čem je třeba se zdokonalit. A vy tak poznáte i sami sebe a své "startovní" možnosti. Školit a připravovat vás můžeme i dál, delší dobu.
  4. Musíte na začátku mít svou vizi, svou myšlenku, co chcete moderovat a jak by to mělo vypadat. To vám i můžeme pomoci najít, vymyslet. Začněte svým tématem, něčím, v čem se vyznáte, ať už je to cokoli. Až zvládnete jedno téma, můžete přidávat další.
  5. Musíte být při přípravě svých pořadů aktivní a myslet i z pozice producenta.  TV Mozaika vyrostla z ničeho a roste na českém trhu již osm let - tam, kde jiné internetové televize začínají a odpadají jak houby po dešti v lese. Proč? Protože pracujeme ..... a pracujeme ..... a pracujeme .... :-)  A protože uvažujeme reálně. Nebereme si úvěry, nemáme "velké oči", na vše, co děláme, si sami vyděláme - a nerozhazujeme peníze nesmyslně. Máme cíle a umíme si za nimi tvrdohlavě jít i přes neúspěchy a překážy.  Vy u nás začnete s takovými pořady, které nebudou finančně náročné a můžete se i dopracovat třeba k cestování po světě - jakmile si na to váš magazín, nebo seriál vydělá. Tak nám to funguje - a funguje nám to dobře, protože TV Mozaika roste a roste a roste :-)  Vy se budete na svým pořadech podílet i v přípravě. Myšlenku, že nadhodíte "já bych chtěl/chtěla ...." a my to za vás vše zařídíme a uděláme a přineseme vše až pod nos - ihned opusťte a zapomeňte. Se vším pomůžeme a poradíme - když si i vy na svém pořadu odvedete svůj vlastní kus práce. Pak si u nás můžete také i slušně vydělávat.

Úvodní workshopy moderování :

  • Na workshopy, které děláme přes jaro, léto a podzim venku (ulice Prahy, park Stromovka a pod ...) - tedy v reálném prostředí reportáží a veřejného natáčení, se může přihlásit kdokoli, kdo má zájem - od 14 let věku až po seniory. Děti od 8 do 14 individuálně, po domluvě s rodiči a zvážení, zda na to opravdu mají, ti menší nejlépe v doprovodu rodičů. Přihlásit se může úplný začátečník i pokročilý, se zkušenostmi i bez, muž, žena, moderátorská dvojice, jakékoli rasy, barvy pleti, národnosti (podmínka dobré komunikace v češtině, nebo slovenštině). Workshopy jsou v Praze, vždy víkend, přijet můžete odkudkoli, ubytování, dopravu a stravu nezajišťujeme a není to součástí ceny.
  • Workshopy jsou dvoudenní (sobota/neděle), přibližně jednou měsíčně, počet lidí jsou min. dva, max. osm - pro zaručení individuálního přístupu ke každému. Časově od 10.30 hod dopoledne do cca 16.00 hod. odpoledne (dle zájmu a nálady se může i protáhnout déle). Uprostřed půlhodinová pauza na oběd. Pracujete s naší kamerou, mikrofonem, technikou, vša natočené dostanete v podobě videosestřihu pro svou osobní potřebu.
  • Workshopy stojí 2.000,- Kč/osobu, dítě do 15 let platí 1.500,- Kč.
  • Přihlásíte se napsáním mailu na : kurzy@mozaikatv.cz - napište kdo a odkud jste, krátce proč se hlásíte, zda máte již nějaké zkušenosti, své zájmy a dovednosti, pokud máte nějakou myšlenku, co chcete moderovat, čemu se chcete věnovat. Přiložte pár svých fotografií.  Obratem vám odpovíme s podrobnostmi a číslem našeho bankovního účtu, na který pošlete úhradu workshopu. Za přihlášené vás budeme brát až po úhradě kurzovného.
  • Jakékoli dotazy směrujte na mail : kurzy@mozaikatv.cz nebo telefonicky řediteli V Mozaika Jaroslavu Polákovi :  704 154 406  (rád vám vaše otázky zodpoví).

Nejbližší termíny workshopů, na které se můžete právě teď přihlásit :

14. - 15. duben 2018     a      5. - 6. květen 2018

(sobota-neděle od 10.30 do 16.00 hod., Praha, sraz před hlavní bránou pražského Výstaviště v Holešovicích)


Vítejte v internetové televizi Mozaika :-) Připojte se k odběru videonovinek z našeho You Tube kanálu :-)  :  https://goo.gl/4mSSui  


Moderování rozhovorů je příjemná záležitost, kdy si popovídáte se svými hosty o věcech, které vás zajímají -  tak aby se i divák dozvěděl co nejvíce. Kamera je tak třetím členem vašeho přátelského setkání s hostem.


Udělat PR rozhovor na veřejnosti o nějakém výrobku s jeho výrobcem dokážete i úplně sami - s kamerou na stativu i bez kameramana - naučíme vás to!


Typ rozhovoru - výpovědi/recenze, kdy kladete otázky zpoza kamery, která natáčí pouze vašeho hosta.


S kamerou i mikrofonem je nelepší si hrát - nebo nechat někoho si hrát - děti jsou k tomu například jako stvořené :-)

Naučíme vás nejen techniku moderování, ale dostanete u nás i potřebnou praxi - abyste se nebáli stoupnout si třeba i na jeviště Národního divadla a popovídat si s herci o právě odehraném představení :-)


Moderujte navážno, přátelsky, zpravodajsky, nebo si třeba ve dvou vytvořte upovídané improvizační a zábavné talkshow - TV MOzaika vás vše potřebné naučí, umožní a i rozšíří mezi diváky po celé ČR.


S dobrou znalostí cizího jazyka na komunikativní úrovni máte velké plus a dostanete se díky naší televizi k opravdu k zajímavým hostům.


Vyzpovídejte si své oblíbené herce - například ze serilu Modrý kód. Že se k nim nedostanete? Sami asi opravdu ne - díky televizi Mozaika ano!