Dopisovací seznamka


     Z věznice se dá bez omezení pouze psát. Ke slovu přichází už téměř zapomenutý dopisní papír, obálka, propisovací tužka a poštovní známka. Ale čas, strávený psaním dopisů, je časem, kdy vězeň myslí na někoho,koho má rád, s kým má navázané přátelství, nebo vztah. Na chvíli, někdy i na několik hodin, je alespoň svou myslí venku, na svobodě. A když mu dopis přijde? To je jedna z největších událostí dne v životě odsouzených vězňů. V očekávání dopisu dokáže člověk strávit i několik dnů a když se dočká, je to jako neuvěřitelné pohlazení a nabití novou životní energií.

      Mnoho odsouzených venku nikoho nemá, nikdo na ně nečeká, nikdo jim nepíše. I v civilu je mnoho osamocených lidí, mladých i starších, kteří si nemají s kým popovídat, probrat názory, navázat přátelství. Je mnoho mladých dívek, rozvedených žen, opuštěných matek s dětmi, ovdovělých žen, které by přivítaly přátelství a třeba časem i pevnější vztah. Napravený vězeň tak může i najít novou životní šanci, nový domov, jistotu, zázemí i lásku. Televize Mozaika proto se startem časopisu "Ve vězení" otevírá všem "Dopisovací seznamku".

    Napište nám mailem do redakce a pošlete pár řádek o sobě. Kdo jste, odkud jste (kraj, či okres), alespoň přibližný věk, základní zájmy, případně motivace pro dopisování. Doporučujeme přidat aktuální fotografii, ale není to povinné. Pište na mailovou adresu : vezeni@mozaikatv.cz

     V tištěném časopisu Ve vězení budeme zdarma zveřejňovat nabídky všech, kdo si chtějí dopisovat.  Protože půjde o dopisování do věznic, kdy nemůžeme zaručit, že se vaše osobní údaje a adresa nedostane do špatných rukou (ve věznicích nesedí jen lidé, co jednou zakopli, ale i lidé veskrze špatní), redakce zveřejní pouze vaše křestní jméno, věk, zájmy, motivaci a kraj, či okres, ze kterého jste (žádný přesný identifikační údaj).

     Kdokoli z odsouzených v českých věznicích vám bude tak moci napsat první dopis, který odešle do naší redakce. My jej otevřeme (v časopisu si k tomu předem vyžádáme souhlas), překontrolujeme, zda neobsahuje text, neslučitelný se zákonem, či dobrými mravy a jeho oskenovanou kopii vám pošleme na mail. Pak už jen vy sami si rozhodnete, na jaký dopis odpovíte a s kým navážete kontakt.

Pokud se někdo z odsouzených rozhodne zveřejnit své jméno, údaje, zájmy a pod ... s adresou do věznice, ve které sedí - s motivací navázat dopisovací přátelství, či vztah, uveřejníme to na této stránce.