Castingy, konkurzy, nabídky natáčení na NET-TV Mozaika EU

V roce 2018 vstupuje internetová televize Mozaika, na jejímž webu právě jste, do osmého roku své činnosti. Bude to rok změn, rok přechodu z jednorázových reportáží na pravidelné TV pořady a jejich stabilizace na internetu. Proto přestáváme hledat brigádně spolupracující studentky (zpočátku to bylo realizačně a finančně jednoduché a oboustranně vyhovující, dnes už je to málo) hereckých, či mediálních škol - a začínáme připracovat prostředí a pozice pro déledoběji spolupracující členy redakce - i když je stále možné s námi spolupracovat jak při studiu, tak při zaměstnání, mateřské, na invalidním důchodu a pod .... televize už je také připravena na to, aktivní lidi plně zaměstnat. Následně uvedené pozice, pohledávky, castingy, konkurzy a nabídky jsou vkládány v průběhu roku v okamžiku jejich vzniku - a dokud jsou tu zveřejněny, jsou platné a aktuální (takže se na to nemusíte už ptát, zda ještě platí - dokud tu jsou, tak platí).

Dvě důležitá pravidla :  VŽDY pište, na co KONKRÉTNĚ odpovídáte, ať to nehádáme a VŽDY PŘILOŽTE k mailu i FOTOGRAFIE, či VIDEOPREZENTACI - na samotné maily bez fotografií, či videa NEREAGUJEME!


Průvodce/průvodkyně  cestovatelskými videi pro rubriku "Toulavé boty"

     TV Mozaika v minulých letech hodně jezdila s kamerou mapovat různé turistické, sportovní a zábavné aktivity a zajímavosti. V roce 2018 obnovíme tyto cesty s kamerou pro plnění rubrik "Toulavé boty" novými videi :    https://mozaika-tv.webnode.cz/toulave-boty/

     K tomu potřebujeme aktivního člověka před kameru - podstatné je, aby byl/a od prvního pohledu zábavný/a, zajímavý/á, komunikativní a i sportově založený/á. Na vás se budou dívat diváci a vy máte probudit jejich zájem o danou lokalitu, nebo zajímavost. Pokud máte probudit v někom zájem, musíte jej od prvního pohledu sami vysílat.  Takže nám napište na mail :  redakce@mozaikatv.cz  - nejen základní informace (jméno, věk, odkud jste, co umíte a o co se zajímáte, aktuální práce, či studium), ale i motivaci pro takováto videa, jaké jsou vaše časové možnosti - a přiložte více dobrých fotografií, nebo video své tváře a celé postavy - a to takové fotografie/video, které v nás probudí pocit, že se před kameru hodíte, že vysíláte pozitivní energii, že budete pro natáčení přínosem.  Na věku, rase, pohlaví, praxi, či bydlišti nezáleží.

     Honorář je zpočátku okolo 500,- až 1.000,- Kč na den a hradíme výdaje (cesta, ubytování, strava). Není to práce pro výdělek, pro živobytí, je to spíš poskytnutá příležitost, jak s námi cestovat zdarma ("zaplatíte" svým zájmem, šarmem, aktivitou a úsměvem do kamery) a kromě výletů a zážitků si přivést i slušné kapesné (ideální pro studenty/studentky, nebo lidi s volnou pracovní dobou).

     V rámci takového natáčení je člověk, který je před kamerou, zároveň průvodcem i  moderátorem (moderátorkou) takového pořadu. To znamená, že někdy i mluvíte na mikrofon a do kamery zblízka. Ale hlavně divákům demonstrujete natáčené aktivity. Někdy je to poklidná procházka po zřícenině hradu, někdy ale absolvujete nějakou sportovní, či adrenalinovou činnost, ochutnáte místní specialitu, skočíte šipku do hotelového bazénu, nebo se sklouznete po toboganu v Aquaparku. Jde nám o to, abyste toto vše zvládali a neodmítali z důvodů, jako zdravotní problémy, strach, nadváha, stud, veganství a pod .... Na místě natáčení je pozdě toto řešit - potřebujeme točit.

Tato ukázková videa jsou již starší, dnes točíme kvalitněji a stříháme lépe, ale stále nám jde o to stejné - pozitivně ukázat internetovým divákům, kde je něco zajímavého, kam mohou na výlet, či za poučením, nebo zábavou. A - nečekejte cestování auty, či letadly do luxusních hotelů - jezdíme nejraději vlakem a s batohem na zádech :-)  Ubytování máme vždy v hotelích, či penzionech, chceme ale v létě točit i videa s přespáním v přírodě, v kempech, stanech a pod....


Průvodce/průvodkyně seriálem pro teenagery o tom jak sbalit kluka, či holku a jak si vztah udržet

      Tento seriál právě připravujeme - vycházíme z toho, že v současném rychlém a moderním světě jsou představy teenagerů o navazování jak milostných, ale i pracovních, společenských, či přátelských vztahů čím dál více deformovány reklamou, showbussinesem a komercí - až k nepoužitelnosti takových vytvořených představ v reálném životě - a že tato odtrženost od reality vede hlavně mladé kluky k počítačovým hrám a pornu a tím ke ztrátě schopnosti komunikace s normální dívkou a dívky k vysněným představám "pana božského", který ale v realitě neexistuje.

    Seriál formou krátkých scének a rozhovorů postaví vždy proti sobě situace, které vycházejí z nereálných představ a nefungují a situace, které plynou z reality situace, povahy a návaznosti příčiny a následku - a které fungují. Proto hledáme několik představitelů a představitelek dospívajících teenagerů dnešní doby - nejrůznější vizáže, postavy, typu, rasy a pod .... oceníme i různé módní výstřelky, jako barevné vlasy, tetování, různé zájmy a dovednosti. Nemusíte mít herecké vzdělání, či zkušenosti, ale je to o schoposti vcítění se do různých situací a pocitů před kamerou a o tom, nebát se je dát najevo.

K připravovanému seriálu nemáme žádné ukázkové video, tuto oblast tvorby jsme ještě nenatáčeli, toto je první projekt v tomto směru.

Pište nám na adresu :    produkce@mozaikatv.cz  a vždy o sobě napište co nejvíce informací - neposílejte praovní životopisy, opravdu nás nezajímá, kde jste kdy dělali jakou brigádu a jakou základní školu jste vychodili - zajímá nás, kdo jste teď, co umíte, co děláte, co vás zajímá, proč se chcete takovému projektu věnovat, jaký na to můžete dát čas - a jak vypadáte - proto vždy přikládejte své fotografie tváře a celé postavy, nebo videoprezentaci sebe sama ... Pokud máte větší tetování a pod ... vyfoťte, uveďte a vyfoťte aktuální barvu a styl vlasů a pod ... Budeme potřebovat pro různé situace nejrůznější typy teenagerů a teenagerek - nic není na škodu, napište nám, ať už jste malí, velcí, tlustí či tencí, s brýlemi, či královny krásy, sportovci, nebo tělesně postižení.

Tato pohledávka platí celoročně - vytvoříme si z vašich mailů svůj TV rejstřík, ze kterého budeme po celý rok hledat právě potřebné typy. Nikdy nevíte, kdy se budete právě vy hodit!


Seriál o wellness, relax, balneo, lázeňských procedurách - doma, ve studiích, salonech, hotelech, lázních

    TV Mozaika se v roce 2018 mnohem více a soustředěněji zaměří na obrovské téma zdraví, zdravý životní styl. Tedy na práci s myšlením, životní energií, na vitalizující stravu a i na možnosti činností, které vaše zdraví ovlivňují. K těmto doplňkovým činnostem patří i nejrůznější odpočinkové, relaxační, uvolňující, ale i léčebné metody lázeňství, masáží, procedur, koupelí, zábalů a pod ....

    Tyto aktivity chceme prezentovat především ženám - a pro natáčení tohoto seriálu hledáme ženy před kameru, které budou tyto aktivity demonstrovat. Nehledáme jen modelky s dokonalou postavou (ani je neodmítáme), ale i ženy, které odrážejí realitu dnešní doby, zralejší ženy, či ženy s plnější postavou - důležité je, že z vás musí proudit pozitivní energie, nechceme, aby z vás před kamerou byla vidět únava, nezájem, vyčerpání a pod ... (dost vámi zaslaných fotografií tak na nás ihned působí).  Nechceme ani viditelné odrosty barvených vlasů, nevkusná tetování, či piercing v obličeji (nose, rtech a pod.) - jde nám o co nejpřírodnější a nejpřirozenější pozitivní vzhled. Je také třeba si uvědomit, že většina natáčení probíhá v detailním záběru vás v plavkách (výjimečně i bez - koupele, zábaly, cvičení, některé masáže ...) a proto se nesmíte kamery bát, či se stydět.

Pište na mail :   produkce@mozaikatv.cz  (vždy uvádějte, na jaký inzerát či požadavek konkrétně reagujete) a k informacím o sobě (odkud jste, jméno, věk, výška postavy, časové možnosti) přiložete fotografie či videoprezentaci sebe - tvář, celá postava, postava v plavkách zepředu i zezadu).


Seriál o survivalu pro laiky - jak se chovat v přírodě a v nouzových, či krizových situacích

     Dlouhodobější zájem naší televize, ke kterému se chystáme již asi dva, nebo tři roky, je seriál o survivalu - přežití v přírodě, neznámém terénu, za nouzových, nebo krizových situací, na útěku, v případě přírodních a živelných katastrof, ohrožení, či války. V tomto směru chceme ale točit návodná (výuková) videa pro širokou odbornost, ne pro pár zapálených zálesáků, či vyznavačů bushcraftu a pod ... Všechny tyto odborníky respektujeme, i se od nich sami učíme, ale běžný člověk potřebuje nějaký zcela srozumitelný a praktický návod, jak se zachovat, když ....  Jak vidno z ukázek, začali jsme toto téma již natáčet, ale moderátorka se neosvědčila a hledáme jinou. Jde nám o to, ukázat běžnému divákovi naší televize (a to jsou z 80% ženy, dále teens, nebo naopak zralejší starší lidé), jak se může umění přežití sám/sama z našich videí naučit, i když byl/a v lese naposledy jako dítě a nic z tohoto umění neumí. Proto potřebujeme průvodkyni seriálem, která se to sama před kamerou bude učit.  Ono je velmi jednoduché natáčet cokoli s někým, kdo to dělá profesionálně celý život - ale právě v případě survivalu, nebo bojového umění (inzerát níže) to běžného člověka, mladou dospívající dívku, či staršího člověka naopak odrazuje. Takový divák se podívá, jak to někdo umí dokonale, jak je dokonale vybaven, olečen, vyzbrojen a dokonale rozdělá oheň pomocí suchých dřev a s kapesním nožem naporcuje a upeče divočáka - a řekne si "to bych v životě nedala/nezvládla/nedokázala".  A naším seriálem chceme každému ukázat, že přežití není o mistrovské dokonalosti, že cokoli, i zdánlivé maličkosti, co se naučíte, vám může zachránit život - nebo vašim blízkým, rodině, dětem ...

     Takže hledáme podobnou dívku, jako byla Jana - pohybově nadanou, která se nebojí natáčet v lese, chodit pěšky s batohem, trochu se umazat od hlíny, přespat "pod širákem", vzít do ruky nůž a uvařit si v ešusu - a přitom, když se toto vše pod naším vedením učí, to ukázat divákům a hlavně divačkám naší televize.

      Opět zašlete na :  sebeobrana@mozaikatv.cz  (s heslem "survival")  informace o sobě (odkud jste, věk, výška postavy, zájmy, dovednosti, motivace, volný čas) a fotografie tváře a celé postavy - spíše civilní, než modelingové, či studiové a retušované foto.

     Součástí natáčení seriálu o Survivalu je i ve vhodných podmínkách natáčení receptů a vaření do rubriky "Cooking in the Wood" (vaření v lese) - už jen z praktického hlediska zužitkujeme to, když jsme na natáčení celý den v lese a něco si vaříme - tak proč ne něco opravdu dobrého, co můžeme nabídnot i našim divákům? Je to praktické, užitečné i zábavné.


Výuka základní sebeobrany pro dívky a ženy formou videolekcí - jak se to naučit doma

     Obdobně, jako u seriálu o survivalu, tak i v případě technik sebeobrany  https://mozaika-tv.webnode.cz/sebeobrana/, chceme natáčet výuku nikoli s někým, kdo se učí bojovým uměním deset let a je aktivní závodnik/závodnice - vždy to vyvolá spíše efekt "to bych nikdy nezvládla" - a pravdou je, že pro potřeby sebeobrany nikdo nic mistrovského zvládat ani nemusí - ale s začátečnicí, jako jsou naše divačky. Sebeobrana je o překonání základní bariéry strachu a ztuhnutí ve chvíli agrese, nebezpečí a ohrožení - a tak učíme tělo (nikoli mysl) přejít na základní obranné a impulsivní reakce, které jsou nám vrozené (chránit si slabá a citlivá místa, uhnout útoku) a následně zvolit co nejúčinnější a nejjednodušší odezvu, která nám dovolí ohrožení ukončit, zavolat pomoc, nebo bezpečně utéci. K Anetě, se kterou již natáčení letos začalo, hledáme dvě-tři podobné dívky ve věku okolo 15 - 25 let, pohybově nadanější, ale netrénující bojové sporty (chceme vás před kamerou něčemu naučit, ne odnaučit to, co už umíte, ale co my nepotřebujeme).

    Pište na mailovou adresu:   sebeobrana@mozaikatv.cz (s heslem "sebeobrana") a uveďte základní údaje o sobě, odkud jste, věk, výška postavy, zájmy, dovednosti, časové možnosti), přiložte fotografie, či video tváře a celé postavy.

    Můžete být z celé ČR, jakékoli národnosti, rasy, vzhledu a pod ... bez vážnějších zdravotních a pohybových omezení (ideálně dívky s pohybovým rozsahem a pamětí, tedy např. tanečnice, gymnastky, atletky a pod ...).


Seriály o jednotlivých sportech s výukou základních prvků pro děti

     Nově na televizi Mozaika připravujeme seriál pro děti, o konkrétních sportech a sportovních disciplínách, začneme v lednu od bruslení na vařejných klzištích v Praze. Inspirací jsou dvě videa z výletu našeho hereckého kurzu do vánočně vyzdobené Vídně s milým hostem - nejlepší českou současnou krasobruslařkou Michaelou Lucií Hanzlíkovou.  Prvním seriálem, do kterého hledáme někoho, kdo by před kamerou ukázal na naší "redakční dvanáctileté Sofii" co se dítě může naučit, když jde bruslit. První seriál odhazujeme na šest až osm, maximálně deset dílů. Natáčet chceme v lednu a v únoru na veřejných kluzištích v Praze, možná poté dle úvahy přitáčet další díly celoročně po stadionech a kluzištích v ČR i Evropě. Po bruslení budeme představovat a učit další sporty.

     Hledáme bruslaře/bruslařku, který/á bude mít hlavně na natáčení s námi čas (vrcholové krasobruslařky jako Míša Lucie Hanzlíková mají právě sezonu soutěží po celém světě) - a to v Praze.  Napište nám o sobě základní informace na mail :  redakce@mozaikatv.cz  (s heslem "bruslení") a přiložete fotografie tváře a celé postavy.

      Pokud umíte dobře jakýkoli zajímavý (tradiční i nový) sport a chtěli byste v našich seriálech jej propagovat a naučit jej veřejnost - většinou děti, ale i teens, či dospělé - můžete nás v přípravě i předejít a nabídnout nám jak konkrétně sebe, tak i svůj sport. Za mail a oslovení dáte jen pár minut času a třeba tím získáte zajímavé zážitky, honorář na přilepšenou, nebo reklamu pro své sportovní aktivity. Je možno propagovat i sportovní školu, taneční styl, skupinu, sportovní disciplínu a pod ... na konkrétních detailech se vždy domluvíme. Napište nám, ať o vás víme!


    Obecně pro všechny inzeráty, castingy a role :  jsme televize, tedy médium, které vás natáčí videokamerou - a to většinou zblízka a v detailu, někdy i před kamerou mluvíte na mikrofon. Nejsme ani noviny, ani rádio - jsme televize. Proto je kromě požadovaných dovedností, schopností, či typu, věku a pod ... velmi důležité, jak vizuálně působíte  - a to hned na první dojem. Z toho důvodu chceme zaslat fotografie, lépe více - a první rozhodnutí padá na základě pocitu z vašeho vizuálního představení. Vnímáme hlavně vaši energii, kterou chcete předávat divákům. Když na fotografiích působíte nevýrazně, unaveně, bez zájmu, všedně - pak si pomyslíme, že stejně budete vypadat i před kamerou a nechceme vás, máme vždy na výběr z řady jiných. Uvědomte si to při výběru fotografií, které nám posíláte. Zaujaly by vás, kdyby jste je vy dostal/a od jiné osoby? Bylo by vám příjemné se na takovou tvář, nebo výraz dívat ve videu?  A nejlépe - natočte nám své představovací video - klidně na mobil, i když videokamera je také dnes už běžnou součástí většiny domácností. Na videu zkuste udělat to, co hledáme - mluvit na nás, představit se, ukázat sport, či dovednost, kterou hledáme, něco okomentovat, nebo něco zahrát, pro wellness procedury se nám ukázat v plavkách a pod ... prostě když přijde sto odpovědí, buďte mezi nimi ta jedna, co vykoukne, zaujme a bude ta jediná ze sta.

    Za druhé - mějte na to, na co se nám hlásíte, také čas.  Marníme až příliš mnoho energie s lidmi, kteří se nadšeně ozvou na inzerci, básní o tom, jak je to zajímá, když jim odpovíme a pozveme na kamerovou zkoušku, tak ani neodpoví, nebo na daný termín nepřijdou, nebo přijdou a my se dozvíme, že už mají tolik aktivit, že sami neví, kdy by se natáčení mohli vůbec věnovat - to vše je špatně. Pokud chcete natáčet, musíte na to mít čas.

    Za třetí - Profesionalita, to není to, zda vypadáte podle posledního výkřiku módy, nebo zda máte deset diplomů v daném oboru, ani zda vše zvládnete na zcela mistrovské úrovni - profesionalita, to je o vašem chování. Dochvilnost - chodit včas na zkoušky i natáčení. Připravenost - nechodíte nepřipravení, s tím, že nevíte, co budete dělat, neumíte text ...  Vzhled - vždy vadí, když nejste vhodně oblečení, dívky učesané a nalíčené, dovolíte si přijít vyčerpaní po celonoční párty s kruhama pod očima, nebo se zamračenou a špatnou náladou. Přilétnout zpocení a neupravení rovnou ze školy či z práce znamená neúctu k redakci, televizi, naší práci - i k divákům. My respektujeme vás - vy respektujte nás. Pak to půjde.

Za čtvrté - honoráře se domlouvají předem, stejně jako termíny natáčení - obojí je různé. Výše honoráře je vždy daná konkrétní akcí, závisí na náročnosti, čase, místě a pod ... i na tom, zda jde o komerční natáčení se sponzorem, či inzerentem, nebo o nekomerční, které platí redakce. Vždy ale vyplácíme na místě na ruku.  Termíny jsou někdy stabilní, opakované, jindy dle klienta, nebo podle vzájemné dohody. je třeba vyjít vždy z reality a napomoci společnému dílu, než si hrát na primadonu a vybírat si dle nálady. S takovými se rychle rozloučíme.

                                                                                      Jaroslav Polák, ředitel a producent NET-TV Mozaika EU  ( reditel@mozaikatv.cz )Přihlášení se k odběru novinek z našeho You Tube kanálu vám umožní být v obraze, sledovat nová videa, seriály, talk show, TV Magazíny - a přijít i s vlastními nápady, s tím, co naší tvorbu zvýrazní, zkvalitní, nebo rozšíří, či doplní - ozvěte se, protože když to neuděláte vy, udělá to za chvíli někdo jiný a vy nic nezískáte!