Základní informace

O co v kurzu jde, pro koho výuka je, jak probíhá, co vám dá, kolik stojí a jak se přihlásit.


     Celoroční kurz filmového a divadelního herectví, TV moderování a dabingu internetové televize Mozaika EU ( www.mozaikatv.cz ) je zážitkový, to znamená, že budete aktivě zažívat to, co herci, moderátoři a pracovníci studií, štábů a redakcí zažívají. Je to kurz, který vás po dobu 12ti měsíců provede praktickou zkušeností před kamerou, na podiu, v divadle, na tiskové konferenci s mikrofonem v ruce - v rámci filmového herectví, divadla a TV moderování (a dabingu). Celý rok vás povedou zkušené lektorky a lektoři herectví a moderování a nejrůznější hosté, autoři, režiséři, spisovatelé, ředitelé divadel, .... kteří vám formou besed, setkání a dalších workshopů předají své znalosti, zkušenosti a rady.

     Tento kurz NENÍ o výuce ve školní lavici, ani o zkouškách přísnými profesory teorie. NENÍ ani o tom, že vám vše přineseme až pod nos - naopak, my vám především nabídneme možnosti a vy si je budete dle svého zájmu realizovat. Budete vymýšlet postavy a role, používat svou fantazii, točit, hrát, moderovat, postavíte se i za novinářskou kameru, budete psát filmové i divadelní recenze, budete stříhat video, abyste si zkusili, jak je to náročné, dabovat sebe i jiné postavy, zkoušet si nejrůznější filmové akce, navštěvovat divadla, filmové projekce, koncerty a pod .... To vše můžete, když budete chtít - a do kurzu doufáme jdete proto, že toto vše chcete :-)

      Kurz je určen všem zájemcům a zájemkyním bez rozdílu věku, pohlaví, bydliště, zájmů, či dovedností a zkušeností. Obvykle to znamená, že jak je pro všechny, tak není vlastně pro nikoho, ale opak je pravdou. Z větší části je totiž kurz individuální, jen víkendové workshopy jednou měsíčně jsou hromadné. Takto si kurzisté načerpají při společné výuce poznatky, vědomosti, znalosti - a v individuální tvořivé většině kurzu využije každý sám za sebe vše, co mu kurz prostřednictvím aktivit TV Mozaika nabízí - hraný seriál, divadelní scény, moderování reportáží, psaní recenzí, časosběrný dokument, hudební videoklipy ... vše, co chce.  Jen nesmíte s rukama v kapsách čekat, že to udělá někdo za vás :-)

      Kurz vás herectvím, či moderováním provede od úplných začátků, připraví i zájemce o přijímačky na herecké školy, nebo do divadel, provede vás praxí filmařiny, od komparzu po hrané role. Seznámí vás s lidmi, kteří se všemu tomu, co kurz obsahuje, profesionálně věnují - od autorů, spisovatelů, herců, režisérů až po filmaře a novináře - a objekty jejich zájmu.

Rozsah kurzu :

  • jednou měsíčně společný víkendový workshop pro všechny - v Praze i mimo Prahu, dle domluvy penzion, hotel, divadlo, tělocvična
  • v průběhu celého roku množství více či méně inividuálních dnů s natáčením, hraním, moderováním a dabováním - velmi variabilní, vždy na domluvě a zájmu každého účastníka
  • tři souběžné celoroční videoprojekty (hraný/seriálový, dále časosběrný, a dokumentární/zpravodajský ) do kterých se zapojí každý z kurzistů dle svého zájmu a priorit - tedy nemusíte dělat to, co nechcete (pokud ale někdo nechce nic z nabídnutého, nemá jeho účast v kurzu smysl - promyslete si vše, než se přihlásíte)
  • individuální projekty dle vašeho výběru a přání - když uvidíme zájem, vyjdeme vám sami vstříc, sestavte si svůj vlastní ročníkový projekt dle své fantazie, my vám k němu poskytneme techniku, rady, pomoc ...
  • besedy, setkání, rozhovory s hosty a profesionály, návštěvy kulturních akcí, divadel, koncertů a filmových projekcí a pod ...
  • Závěrečný společný zábavný den účastníků kurzu a přátel (a hostů) s divadelním vystoupením, projekcí, hudebním koncertem a pod ...

       Vše, co v kurzu zažijete, se natáčí, stříhá a upravuje do podoby neveřejných instruktážních videí, které dostanete a ze kterých si postupně během roku sestavíte svou vlastní velmi rozsáhlou a praktickou videoučebnici svého herectví, moderování a všeho, o co budete mít zájem.  Nejzajímavější momenty kurzu jsou vždy zveřejněny na internetové televizi Mozaika v magazínech o kultuře, You Tube pořadu pro mladé "Sofiin svět", seriálu tutoriálů o filmovém natáčení, zábavných magazínech "Soul Off", "Televizní testy" a dalších a slouží pro propagaci kurzů a aktivit, které v kurzu děláme - pro nové zájemce o další kurz.  Během kurzu vzniknou i zajímavé veřejné reportáže, dokumenty, hrané povídky, hudební a taneční videoklipy a pod ... pro TV Mozaika.


Cena kurzu je 25.000,- Kč  /  osobu  (max. 10 osob v kurzu)

      Tato cena v sobě zahrnuje výuku, lektory a lektorky, pomocné lidi z TV Mozaika, hosty, veškerý videomateriál, použití prostředků a techniky TV Mozaika, ubytování při workshopech mimo Prahu, pronájmy prostor určených k výuce (sály, studia, kluby, učebny, tělocvičny ....), celoroční služby profesionálního zvukového studia a pod ....

        Můžete ji při přihlášení uhradit najednou a v tom případě máte automaticky slevu 10% - tedy platíte jen 22.500,- Kč. Nebo si ji můžete rozdělit na pět splátek po 5.000,- Kč - první platíte zároveň s podáním přihlášky, druhou v den začátku kurzu, třetí, čtvrtou a pátou vždy po třech kalendářních měsících od předešlé.

Jak se přihlásit a kdy?

     V této chvíli se přihlašujete na kurz, který začne 1. února 2018 a skončí 31. ledna 2019.  Přihlášení je jednoduché - napište nám o sobě pár slov a informací na mail :  kurzy@mozaikatv.cz  (kdo jste, odkud jste, věk, zájmy, motivace k přihlášení do kurzu, kontakty ...) přiložte jednu-dvě, či více fotografií, ať máme představu o tom, kdo se nám hlásí.  Obratem vám pošleme k vytištění a vyplnění přihlášku, pokyny k úhradě kurzovného (první splátky) a aktuální podrobnější informace.  Vy nám přihlášku vyplníte, podepíšete a odešlete zpět (poštou, nebo mailem) a jakmile uhradíte alespoň první splátku kurzovného, obratem vám i my podepíšeme přihlášku a definitivně zarezervujeme místo v kurzu.

     Míst je pouze 10 - a kdo se dřív přihlásí, ten má místo jisté - neváhejte proto s přihláškou, již první kurz, který začal v září 2017, byl zcela plný!!

      Zaplacené kurzovné je nevratné, pokud se z jakýchkoli osobních důvodů rozhodnete následně nenastoupit. Kurz ale je možné např. ze zdravotních, či jiných vážných důvodů přerušit a dokončit později. Neúčast na společných workshopech (např. při nemoci) se vždy kompenzuje zvýšenou nabídkou aktivit v čase mezi workshopy, nebo si workshopy protáhnete do dalšího kurzu - vždy se vstřícně domluvíme.  S těmi, co přeruší kurz z opravdu vážných důvodů a mají o něj zájem, se vždy shodneme tak, aby o nic nepřišli - toto opatření je určeno těm, co se přihlásí, den před začátkem kurzu se zas bezdůvodně chtějí odhlásit, nebo se v kurzu ničeho neúčastní, nejezdí na workshopy, nekomunikují - a pak chtějí vracet kurzovné. Těm nic vracet nebudeme.


      Shrnutí - kurz je určen všem, je roční a zážitkový. Z větší části individuální. Cena celého kurzu je 25.000,- Kč na osobu a můžete si platbu rozdělit na pět pravidelných splátek (první s přihláškou, druhou s dnem zhájení kurzu). 

       O přihlášku si pište na mail:    kurzy@mozaikatv.cz   a uveďte o sobě pár základních informací, přiložte foto.  V každém z kurzů je pouze 10 míst !!! Závazné je vaše přihlášení až zaplacením ceny kurzu, nebo první splátky.

V rámci kurzu shlédnete filmy i divadelní představení partnerských pražských divadel (patří mezi ně i Národní divadlo), kdo bude chtít, si zkusí i udělat rozhovor s herci, tvůrci, či režiséry, napíše na recenzní stránku filmu, či divadla recenzi a aktivně se tak sám na vlastní kůži zapojí do divadelního dění.

Součástí kurzu je i moderování TV reportáží, talkshow, rozhovorů a pod .... a když se lidé domluví, lze to dělat i zábavně - na výletě. Jistě, vyžaduje to trochu námahy, sejít se, něco i utratíte, ale zážitky, zkušenost a reportáž vám už nikdo nevezme :-)

Součástí kurzu je filmový i divadelní projekt - na realizaci obojího je potřeba hodně hudby s autorskými právy. Nejenže vám díky partnerství televize Mozaika (registrovaný partner You Tube) s velkou evropskou hudební databází "Epidemic Sound" můžeme takové kvalitní hudby nabídnout nepřeberné množství, ale investujeme také do natáčení originálních písní a cover verzí přímo pro potřeby kurzu - pro hraný seriál, pro závěrečný divadelní kabaret i pro to, když by si kurzisté chtěli popustit uzdu své fantazii a zkusit si natočit originální hudební videoklip se svou hereckou účastí. Vše je připravené a k dispozici - první kurz jede například 2. prosince 2017 natáčet videoklip do Vánoční Vídně.

V každou chvíli kurzu se dějí i věci zcela nepřevídané, které jsou tím pravým kořením celého roku - stačí třeba jít na novinářskou tiskovku a vzít si zdarma nabízené V.I.P. vstupenky na koncert - a zažít neskutečně nabité setkání s takovými jmény, jako Ewa Farna, Kamil Střihavka, nebo legendární Joe Lynn Turner z Deep Purple - naživo, zblízka :-)   V kurzu prostě nikdy nevíte, co vás už zítra potká - když máte zájem a jste aktivní.