Ročníkové projekty absolventů

ročníkové projekty, na kterých budou účastníci ročních kurzů filmového a divadelního herectví, TV moderování a TV dabingu pracovat, které budou sami vymýšlet, tvořit, nastudovávat a realizovat.


"KRONIKA BUDOUCÍ PŘÍTOMNOSTI"  -  Televizní seriál příběhů z prostředí redakce a ročních kurzů herectví TV Mozaika.

     Televize Mozaika je zpravodajská internetová televize (streamový videoserver), která se zajímá o dění doma i ve světě do velké šíře témat - od kultury po módu, zdraví, cestování, literaturu, či sport - a nabízí práci, nebo brigádu talentovaným a tvořivým lidem - od teenagerů po dospělé.  Je to realita, nebo seriálová fikce? Zjistíte, že je to obojí zároveň. A to je výchozí myšlenka pro originální hraný video (web) seriál, ve kterém má několik talentovaných mladých umělců, kterým takto dává naše televize šanci se představit veřejnosti, snahu vybudovat redakci internetové televize k obrazu svému - a zároveň se jejich svět bezprostředně prolíná se světem celoročních kurzů filmového a divadelního herectví a moderování - kde si všichni účastníci stejně tak vyzkouší nejrůznější role, situace, profese a podoby televizní práce, filmového a divadelního herectví - a to způsobem, u které nebude vždy jasné, zda jde o hru, výuku, fikci, nebo skutečnou realitu ...

      Každý účastník kurzu si dle věku, schopností a dalších kritérií vyzkouší zahrát vlastní postavu, která se v seriálu objeví a tak si na sobě otestuje filmovou akci, scénu, charakter, zápletku, emoci, dialog a pod ... před kamerou v něčem, co skutečně půjde na veřejnost.

První tváře TV seriálu, ve kterém si dle schopností a možností zahrají herecké role a postavy všichni účastníci všech ročních hereckých kurzů TV Mozaika.


"NEJLEPŠÍ JE NIC NEŘEŠIT"  -  Divadelní kabaret TV Mozaika, připravovaný a zkoušený v průběhu ročního kurzu, vrcholící představením pro pozvané přátele, rodiny, kamarády a pod ... vždy v měsíci, který náleduje poslednímu měsíci kurzu. Představení bude vždy sálové, moderované a snímané televizními kamerami - účastními kurzu v něm předvedou živě, co se naučili, co umí (scénky, skeče, dialogy, písničky a pod ...), promítnou se zajímavé záběry z průběhu celého kurzu - a kompletní záznam z celého roku i z tohoto vystoupení dostanou všichni účastníci na DVD.


"ZMĚNA JE ŽIVOT"  -  individuální dokument, který si s podporou celé televize, ostatních účastníků, našich lektorem a s použitím naší TV techniky natočí každý účastník kurzu sám - a tématem časosběrného dokumentu, který bude natáčen celý studijní rok, je jakákoli osobní změna - v čemkoli a čehokoli, týkající se přímo osobně tvůrce dokumentu.


"SOUL OF ... arts"  -  je televizní magazín o kultuře, umění, umělcích, který TV Mozaika již natáčela a opět jej nyní aktivujeme právě pro podporu průběhu ročních hereckých kurzů a pro usnadnění komunikace s umělci. Redakci tohoto magazínu tvoří jednak sami kurzisté, jednak stálé hrané postavy TV seriálu "Kronika budoucí přítomnosti".