Natočte si videoklip - postup realizace

Jak vše obvykle postupuje - nicméně konkrétní postup je vždy individuální, vše děláme každému jinak, přímo na míru ...

Jak se obvykle postupuje?

  1. Nejprve nám napište na mail : produkce@mozaikatv.cz  a popište, jaké máte přání a představy - o jakou písničku jde, pokud ji máte vybránu, kdo by ji měl v klipu zpívat, jak je starý (dítě, teenager, dospělý), o jaký hudební žánr se jedná, zda je to píseň vlastní, nebo půjde o cover verzi, zda ji již máte dobře nahranou, nebo ji je potřeba nazpívat a zmasterovat ve studiu .... komu je videoklip určen, zda veřejnosti pro propagaci, nebo jako dárek někomu .... zda máte nějakou svou představu o podobě videoklipu, nebo čekáte, co vám nabídneme .... prostě napište co nejvíce, abychom se mohli ve vašem přání co nejlépe zorientovat a dobře reagovat.
  2. Na základě vašeho mailu vám vytvoříme nějakou úvodní nezávaznou nabídku realizace a cenových mantinelů, kterou, pokud budete mít dále zájem, podrobněji probereme a upřesníme v dalším dialogu - mailem, telefonicky, nebo i osobně.
  3. Připravíme nejprve dobře nahranou píseň, pokud ji již nemáte, následně scénář videoklipu. Připravíme a natrénujeme, co bude třeba, domluvíme natáčecí dny, potřebné lidi a natočíme veškeré materiály.
  4. Následuje práce ve střižně, kdy uděláme hrubý sestřih. Ten vám pošleme, vy si řeknete, co chcete třeba jinak, co upravit, my to uděláme a opět pošleme - dokud nebudete spokojeni s výsledkem.
  5. Dle domluvy dostanete buď klip v dárkové podobě DVD, flash disku a pod ... , nebo jej společně zveřejníme a začneme propagovat .... Můžeme dále točit rozhovory, medailony, upoutávky a šířit je po celé ČR i dále ....
  6. Vaše platby budou hrazeny předem, buď po částech nebo při jednodušší zakázce najednou. Cokoli budeme hradit závazně my, uhradíte nám předem, než to objednáme (například hudební studio, tanečníky, vizážistku, pronájmy lokací, kostýmy, rekvizity ...) Všechny ceny budete vědět dopředu, o všem si rozhodnete vy, všechny případně změny nejprve odsouhlasíte, pak se teprve provedou. Nic nenavýšíme bez vašeho souhlasu.
  7. Hotový videoklip bude výhradně vaším majetkem s tím, že s ním můžete jakkoli volně nakládat. Ve smlouvě  si pouze vyhradíme, že jej budeme moci trvale umístit na nš web TV Mozaika (pokud nepůjde o soukromý dárek, který nebudeme zveřejňovat).

Konkrétní podoba realizace

     Vše je na domluvě, každý videoklip je jiný, originální a každé natáčení bude úplně jiné. Může mít tisíce podob, jde o to najít takovou, která vám bude plně vyhovovat.

     Zatím netočíme pro náročné profesionály klipy za statisíce, orientujeme se naopak na začínající a ještě neznámé zpěváky, zpěvačky a kapely/skupiny, kteří se chtějí zviditelnit a mají na to menší finanční prostředky. Často jde i o talentované děti. Druhou skupinu tvoří objednávky na hudební originální dárky - někdo chce prostě někomu dát písničku v podově videa - dívka svému příteli, chlapec své dívce, dítě svým rodičům, prarodičům, známí kamarádům v dalekých zemích - někdy to může být vtipné, jindy dojemné, nebo romantické ....

     O všem rozhoduje vaše přání, oboustranná nápaditost a samozřejmě i vaše finanční prostředky. Na jednu stranu se můžeme prostě se začínajícím zpěvákem/zpěvačkou projít po Praze s malou kamerou v ruce a za klip si říci tisicikorunu za natočení a tisícikorunu za střih, ale nečekejte z toho výsledek ve stylu klipů Seleny Gomez. Pokud chcete točit ve studiu, zařídíme úplně vše, ale den vás bude stát i dvacet tisíc jen za pronájem, techniku a nezbytné lidi. Chcete taneční videoklip - máme velice kvalitní choreografky i tanečníky/tanečnice, nenaúčtujeme vám samozřejmě ceny jako v Americe, ale bude vás to i tak něco stát, choreografie se musí vymyslet, natrénovat, natočit - je třeba myslet na kostýmy, líčení, prostory ....

     Pro natočení písničky samotné vám nabídneme partnerské hudební studio v Praze s cenami, které jsou jen pro nás. Propagaci natočeného videoklipu vám děláme sami buď zdarma, nebo na režijní ceny. Se vším vám poradíme, vše vysvětlíme, budeme s vámi jednat naprosto otevřeně, férově a na rovinu. Cena videoklipu nebude jednou položkou, obestřenou tajemstvím, ale součtem všech dílčích položek za práci, lidi, prostory, techniku, rekvizity a pod ... a vy sami si rozhodnete, co z toho chcete a co ne.

     Pokud máte otázku, rádi vám ji zodpovíme na mailu :

produkce@mozaikatv.cz

nebo   reditel@mozaikatv.cz 

nebo na telefonu : 739 708 966