Mirka Brychtová - hlasová a dechová příprava


Jmenuji se Mirka Brychtová působím pod pseudonymem Meeya. Je mi 25 let a již od raného dětství se zajímám o hudbu a zabývám se jí. Od šesti let jsem navštěvovala Základní uměleckou školu v Jihlavě, kde jsem se učila zpěvu a hry na klavír. Od osmi let jsem se pravidelně účastnila různých pěveckých soutěží jako je Jihlavský Slavík kde jsem se vždy výborně umístila a postoupila jsem na celorepublikové finále (Praha/České Budějovice) s taktéž výborným umístěním.
       V roce 2007 jsem byla přijata na Konzervatoř v Českých Budějovicích, kde jsem studovala Klasický zpěv. Ovšem stále jsem se zapojovala do aktivit s populární hudbou jako byly mimoškolní muzikály. Konzervatoř České Budějovice jsem vystudovala s maturitním vysvědčením a poté s dvouletou nástavbou ukončené Absolutoriem. V tutéž dobu jsem již začala vyučovat na Základní umělecké školy Třešť a Základní umělecké škole Jana Štursy v Novém Městě na Moravě. Po dvou letech výuky na těchto školách jsem se rozhodla odjet do Anglie - Londýna.
      V Londýně jsem nejprve začala pracovat jako aupair a nanny pro děti a během měsíce jsem se připojila k česko-slovenské rockové kapele. Hráli jsme pro česko-slovenskou komunitu v Londýně v klubu 229 The Venue, kde jsme pořádali vlastní koncerty, nebo jsme byli předskokani českým a slovenským populárním zpěvákům jako jsou Kryštof, Lucie, Iné Kafe, Tomáš Klus a další. Poté jsem začala vyučovat zpěv, hudební nauku a hru na klavír pro anglicky mluvící děti. 
     Po dvou letech jsem se vrátila do české republiky. Téměř ihned jsem nastoupila jako mediální poradce pro rádio Jihlava, kde jsem ukončila svou činnost před vánoci 2016. V současné době vyučuji na Základní umělecké škole Lipnice nad Sázavou a Základní umělecké škole Okrouhlice jako zástup za paní učitelku na mateřské. A také působím v Jihlavském BOBO divadle, kde pořádám různé programy pro děti a dospělé a taktéž v nich hraji a zpívám.