Hry, inscenace, představení

záznamy z divadel, pozvánky na hry, představení, autorská čtení, rozhovory s herci ....


Patricie Solaříková - Branické divadlo - Na správné adrese aneb holky z inzerátu - rozhovor Jany Vainarové s herečkou Patrícií Solaříkovou pro TV magazín Soul Of z první reprízy nové divadelní hry Bránického divadla v Praze.

Reportáž Nely Friebové z inscenace hry Frankie & Johnny - Divadlo v Rytířské Praha. Hrají Tereza Kostková a Aleš Háma.

Jak se dělá divadlo - reportáž Lenky Rejfířové z inscenace na základě fejetonů Karla Čapka - hraje divadlo No Kakabus - natočeno v Rock Café Praha.

Liduščino divadlo, soubor Ludmily Razimové - zájezdové divadlo pro děti i dospělé - rozhovor s Ludmilou Razimovou, ukázky ze hry pro děti "Tajemství stříbrné vločky"

Benátky pod sněhem - umělecká skupina OLDStars v klubovém prostoru H2O v Praze 2014

pozvánka na hru Červená do Divadla v Řeznické - rozhovor Nely Friebové s herci Miroslavem Etzlerem a Martinem Krausem s ukázkami ze hry.

Podivuhodné cesty Julese Verna je nový projekt pražské Laterny magiky, inspirující se ve slavných románech francouzského spisovatele Julese Verna, především pak v jeho knize Tajuplný ostrov. Děj inscenace je však situován do prvních desetiletí 20. století, do éry pionýrů filmového průmyslu. V jednom z průkopnických ateliérů tohoto ve své době nového a pokrokového média se odehrává natáčení našeho příběhu, do kterého zasáhne i stárnoucí spisovatel.

divadelní hra Přelíčení umělecké skupiny Oldstars Praha - v klubovém prostoru H2O na Žižkově. Rozhovor s režisérem Petrem Smyczekem a herci Janem Battěkem a Marií Háskovou.

Pozvánka do pražského Divadla Komedie na hru Past, ukázky ze hry a rozhovor Lenky Rejfířové s hlavními herci Janem Hofmanem a Janem Zadražilem. (2014)

Ve Stavovském divadle se odehrála jubilejní 100. repríza hry Mikve od současné izraelské dramatičky Hadar Galronové.

Divadlo u Hasičů: Možná přijde i Kristián . Dne 7.dubna 2015 mělo v pražském divadle U Hasičů premiéru originální představení MOŽNÁ PŘIJDE I KRISTIÁN, které je "cestou časem historií české zábavy".

13 ženských tváří - Divadlo Marianny Arzumanové - Představení "13 ženských tváří" je hudebně dramatická inscenace, v níž v krátkých a měnících se etudových scénách se rozkrývá svět ženy.

autorské divadelní představení herecké skupiny Buenos Aires tango. Hra se skládá z osmi příběhu lidí, kteří opustili své zaběhlé životy v různých částech Evropy první poloviny 20. století a vydali se hledat štěstí za oceán do Argentiny.... kde se všichni utěšují tančením tanga.

Romeo ach Romeo, aneb Shakespeare s námi - autorské čtení v Divadle v Řeznické s PhDr. Jiřím Noskem, překladatelem Shakespeara do češtiny a herci Ilonou Svobodovou a Miroslavem Táborským

Štěpán Rak a Alfred Strejček - Vivat Comenius - z archivu TV Mozaika

Tragikomedie polské autorky Doroty Masłowské "Mezi náma dobrý"

Videozvánka TV Mozaika na představení "Human Locomotion" Laterny Magiky Národního divadla Praha. O představení, divadelním tanci a Laterně Magice vypráví šéf uměleckého souboru Laterny Magiky Mgr. Zdeněk Prokeš.

To všechno ona - reportáž Terezy Sedláčkové z hry uměleckého prostoru H2O Praha, rozhovor s Janem Battěkem a Ljubou Krbovou. Režie Tomáš Staněk.

Toto představení mělo premiéru už v roce 1977 a od té doby je nehranějším titulem Laterny magiky.

Inscenace, na jejímž počátku stál průlomový text francouzské režisérky Ariane Mnouchkinové z roku 1970, nás vede ke grandiózní koláži plné kejklířů, zpěvů, bubenických čísel a fantastických hereckých výkonů. Kolik je revolucí a která je ta nejdůležitější? Bylo jich mraky - a proto vzniká tahle "anatomie revoluce" - kaleidoskop možného i nemožného, a to vše na jevišti historické budovy Národního divadla.

Scénář pro tři neskutečné, ale existující herce je komedií o tom, že my všichni se permanentně o něco pokoušíme - někam směřovat, ovládnout formu, mít názor a energii, vyjádřit myšlenku, udržet koncentraci, najít si čas... A nezabít kolegu a nemyslet pořád na smažák...

Kabaret Caligula - reportáž z inscenace Panzerfaust, rozhovor s režisérem Jakubem Sommerem a herečkou Klárou Issovou.

Jana Eyrová - divadelní společnost Františka Kreuzmanna - Divadlo bez hranic - http://www.dsfk.cz

Divadlo Komorní Svět - reportáž z inscenace "I motýli jsou volní". Natočeno v Divadle Na prádle v Praze 2014

Tramvaj do stanice Touha - pozvánka na divadelní hru souboru OLDStars. U mikrofonu Zuzany Černé je Markéta Burešová a Jeník Tyl. http://oldstars.cz

Klasická inscenace bratří Mrštíků "Maryša" v adaptaci pražského Divadla Komedie. U mikrofonu Zuzany Černé dva hlavní představitelé Hana Kusnjerová a Vilém Udatný.

Perseidy je hra o přáních, kterých se nám rojí v hlavě milion. Nastudovali společně studenti i absolventi pražské DAMU a VOŠ herecké.

Pozvánka do pražského Divadla Komedie na hru Naše třída, ukázky ze hry a rozhovor Lenky Rejfířové a Zuzany Černé s hlavními herci (2014).

Tragikomedie neapolského dramatika, režiséra a scénáristy Maria Geraldiho. Syn se přizná k homosexualitě. Matka si to nechce připustit a zahajuje terapii k jeho vyléčení.

Manželské rošády, hry a úskoky v rafinované komedii nabízejí herecký koncert plný proměn a překvapivých zvratů. Téma souboje mezi mužem a ženou je věčné - jak dokazuje i tato hra.

 inscenace Divoké maso / Goran Stefanovski z divadla Komedie v Praze a rozhovor o hře, divadle i životě s herečkou Evou Vrbkovou.

Jana Janěková - reportáž Lady Jelínkové z Divadla V Řeznické, z hry Neuchopitelné lásky. Rozhovor s režisérkou Janou Janěkovou. Archivní kopie originálního záznamu, omluvte sníženou kvalitu videa.