Fight Girls Team

Exhibiční a filmová dívčí skupina při TV Mozaika, zaměřená na filmové bojové scény a propagaci dívčí sebeobrany - v červnu až srpnu 2017 je otevřený nábor - začínáme.


      Internetová televize Mozaika právě otevírá nábor do zcela nového stálého exhibičního týmu filmových bojových scén - zatím pro dívky ve věku cca 14 až 18 let (později rozšíříme i na chlapce a dospělé muže a ženy). Tým začíná trénovat - toto léto v pražském parku Stromovka, tréninky přes prázdniny dle vzájemné domluvy cca třikrát týdně odpoledne, nevadí, že se na nějaké dny až týden, dva vzdálíte (dovolená, tábory a pod ....) naostro začneme od září.

       Díky televizi bude mít tým ihned širokou propagační podporu, videotechniku pro své tréninky a vlastní klipové a filmové projekty. Nebude to v prvních týdnech, je potřeba vytrénovat techniky a choreografické principy k dokonalosti, ale v plánu je spolupracovat i s velkými (a zahraničními) filmovými produkcemi - a časem základ týmu plně zprofesionalizovat. Princip fungování týmu lze tak přirovnat k právě vzniklé profesionální taneční skupině - s obrovskou výhodou celého zázemí televize Mozaika, kterou má tým plně k dispozici.

      Staňte se i vy naší novou členkou a využijte exkluzivity jediného filmového týmu na bojové filmové scény, videoklipy a pod.... v ČR.

Koho hledáme?

    Bohužel zrovna ne již dlouhodobě trénující karatistky, kickboxerky, boxerky, judistky a jiné sportovkyně v bojových sportech.  Mají své sportovní návyky a ty nejsou stejné, jako u natáčení, museli bychom sportovkyně pracně "přeprogramovávat". Filmové scény jsou o vizuální stránce boje a i když jde o trénink stejně poctivý, na kterém je třeba odevzdat kus práce, času a zájmu, trénuje se jinak, pro jiný cíl - na rozsah, efekt, sehranost choreografie pro kameru - proto hledáme spíše dívky s dobrou pohybovou - tedy taneční, nebo gymnastickou průpravou, které nemusíme odnaučovat již zažité praktiky bojových sportů.

    Hledáme dívky s osobností, ideálně nejen pohybově, ale i herecky zaměřené, s dobrým pohybovým rozsahem, s dobrou pohybovou pamětí - tanečnice, gymnastky, akrobatky a pod .... (samozřejmě to není striktní hranice, vždy rozhodne až jak budete vypadat na tréninku, i když už něco z bojových sportů trénujete, ale máte zájem být v tomto týmu - zkuste to - uvidíme. Musíte ale pochopit, že vás budeme "přeučovat" jinému typu praktikování bojových technik).

     Věk od 14 do cca 18 až 20 let, výška cca od 165 do 175 (max 180) cm, dobrá pohyblivost a pohybový rozsah (provaz na obě nohy, hvězda vpřed i vzad, otočky na stojné noze o 360° vpřed i vzad s dobrou rovnováho - jsou základní požadavky).  Tréninky jsou v Praze - tedy dívky z Prahy a okolí, pokud jste rozhodnuté dojíždět z větší dálky, je to na vás, můžete, pokud to zvládnete.

Přihlašte se do výběrového řízení týmu mailem - napište na :

produkce@mozaikatv.cz   a do mailu uveďte celé jméno, odkud jste, věk, výšku postavy, kde studujete (pracujete), jaké pohybové aktivity v současnosti provozujete, co umíte, jaké máte případné zkušenosti před kamerou, či s herectvím a jak jste na tom během celého roku s volným časem - tedy s časem pro pravidelné tréninky v týmu. Přiložte více fotografií své tváře a celé postavy, pokud máte, tak odkazy na videa, kde jste vidět, sportujete, tančíte a pod ... mužete i samy natočit svou videovizitku - stačí i na mobil, foťák a pod .... a poslat nám ji přes uschovnu.cz, nebo přes You Tube). Vybrané dívky pozveme na zkušební trénink a na pohovor před kamerou.

     Tréninky týmu jsou pro členky zdarma.  Tréninky vede, steně jako celý tým, Jaroslav Polák, ředitel TV Mozaika - přes 30 let praxe v bojových uměních více stylů, trenér, lektor a autor cca 40 odborných knih a učebnic na sebeobranu pro veřenost, techniky boje beze zbraně i se zbraní, techniky pro bodyguardy, ochrnu osob a majetku, protterorismus). Profesionálně několik let bodyguard.

Čím začneme ?

      Nyní opravdu začínají první tréninky, kde se dívky učí základům bojových pohybů - střehy, kroky, údery, kopy, malé krátké kombinace - cvičí na protažení, přesnost a vizuální dobrou techniku těla. Již koncem června natočíme první hudební videklip - pro sebe, týmovou propagaci a získání prvních zkušeností před kamerou. Tým bude od září hrát ve filmovém projektu TV Mozaika, souvidejícím i s celoročním kurzem filmového a divadelního herectví - dívky budou mít nejen bojové scény, ale i herecké mluvené role. Průběžně budeme natáčet vlastní videoklipy a krátké příběhy s bojovými scénami a až budou dívky technicky na požadované úrovni, oslovíme s nabídkou i další produkce a filmové, či video společnosti v ČR i v zahraničí.

      Účinkování ve vlastních prvotních propagačních projektech bezplatně, pouze s úhradou výdajů, dopravy (při natáčení vlastních videoklipů k propagaci týmu v tomto roce hradí televize dopravu, natáčení, rekvizity a pod ... ale ne honoráře dívkám). Jakmile dosáhnete potřebné minimální technické úrovně, začneme s produkcí honorovaných projektů jak pro přímé klienty TV Mozaika, tak i pro externí domácí i zahraniční produkce.

      Odhad je, že během dvou až tří let by se jádro týmu mohlo plně zprofesionalizovat - tedy by se jim toto filmování bojových scén stalo obživou a plnohodnotnou prací.