Divadelní herectví - malá i velká jeviště, alternativní scény, pohybová divadla, "profíci" i "ochotníci"


     Divadlo, to je svět příběhů, slov i gest, světla a stínu, rolí a charakterů. Divadlo je živé hraní pro živé diváky. Svou rolí vysíláte energii v reálném čase do prostoru před jevištěm, kde působíte na diváky v hledišti. Herectví na divadle je založeno na prostoru, na větších gestech, na projevu, který je dobře "přečten" divákem v první řadě i v té desáté na balkonu.

     Na divadle jste teď a tady ve své roli. Jste na celou hru někým jiným. Hrajete v souvislé časové ose napsaného scénáře divadelní hry. Nemůžete hru zastavit a pro svou chybu nechat opakovat scénu.

     V kurzu herectví probereme všechny aspekty divadelního herectví a po vedením zkušených herců a hereček z pražských divadel získáte základy herecké techniky, tedy práce s hlasem, gesty, mimikou, práce s partnerem, s rekvizitou, prostorem scény a pod ... Budete hrát a zkoušet, uvidíte se a uslyšíte - zde pomůže kamera a systém "hraješ - natáčíme - podíváš se - probereme to a opravíš se - hraješ znovu".

     Celoročně se podíváte do divadel na divadelní hry, v rámci unikátního televizního magazínu budete mluvit s herci a autory, s divadelními řediteli a získáte zcela reálnou a plně aktuální představu o tom, jak to na divadle skutečně chodí. 

     Pokud se chcete herectví věnovat profesně a připravujete se na hereckou školu a následné angažmá v nějakém divadelním souboru - získáte tímto kurzem naprosto unikátní přímé zkušenosti a také neocenitelné kontakty - nejen vy poznáte profesionály - ale i oni poznají vás.

      Absolventský projekt kurzu vás připraví na odpovídající roli v absolventském divadelní představení v září 2018. Víc v příslušné kapitole o tomto projektu - který bude jak divadelní, tak filmový - a dokonce i televizní.  Televize Mozaika jej bude průběžně propagovat, vysílat z příprav reportáže a napínat diváky až do finálního vyvrcholení. Na představení pak pozvete nejen své přátele a kamarády, ale my pozveme i naše spolupracovníky, televizní profesionály, divadelníky a všechny herce a herečky, kteří s námi budou průběžně celý kurz realizovat.