Celoroční kurz filmového a divadelního herectví, TV moderování a dabingu - obsah, organizace, přihláška, cena, průběh

Kurz je celoroční, jednou měsíčně společný workshop, dále průběžná práce na výuce a projektech

  1. 12 měsíců = 10 celovíkendových workshopů a jedno letní cca pětidenní soustředění
  2. filmový (seriálový) hraný projekt, veřejně šířený po internetu s garancí role pro každého účastníka kurzu po dobu kurzu
  3. Absolventský divadelní projekt s veřejným vystoupením před diváky i TV kamerami na konci kurzu
  4. Individuální dokumentární projekty každého účastníka zvlášť
  5. návštěvy divadel a studií, diskuze s umělci, odborná výuka, praktická práce s kamerou a další technikou
  6. moderování a dokumentování přímo v reálné praxi

     Mezinárodní internetová televize MOZAIKA (NET-TV Mozaika EUwww.mozaikatv.cz ) po zkušenostech s kratšími kurzy, workshopy a semináři herectví moderování a pod... v minulých letech, právě uzavírá nábor do prvního komplexního ročního kurzu filmového a divadelního herectví, TV moderování a TV dabingu, který začíná v září 2017 a je již obsazen - a otevírá nový nábor do dalšího kurzu se stejným obsahem, průběhem a zaměřením, který proběhne v termínu únor 2018 - leden 2019.

          Teprve se rozehříváme po prvním workshopu, ale účastníky ročního kurzu herectví, moderování a dabingu TV Mozaika čeká mimo spousty jiných zážitků i natáčení videklipů a závěrečný koncert mimořádně talentované a milé Dominiky - být u toho můžete i vy - přihlašte se do nového kurzu od února 2018!


     Roční kurz je zcela praktický a zážitkový. Jeho záměrem je umožnit každému účastníkovi a účastnici, aby zažil/a natáčení filmových scén a viděl/a sám sebe očima kamery (v našich podmínkách jde o videotvorbu na internet), poznat techniky herectví před kamerou - na jevišti (filmové a divadelní herectví), případně se ve svém herectví dále zdokonalit, nebo se připravit prakticky na studium herectví na VŠ (DAMU, FAMU, VOŠh a pod ...), či stát se tvořivým profesionálním youtuberem/youtuberkou a živit se vlastní videotvorbou. Kurz je otevřen naprosto každému zájemci/zájemkyni jakéhokoli věku (děti tak min. od 10-12 let), rasy, národnosti, místa bydliště, či úrovně zkušeností.  V prvním kurzu, který právě začíná (září 2017) jsou přihlášení muži i ženy ve věku od 12 do 71 let, snad ze všech možných krajů Čech i Moravy, Slovenska a i Německa, české, slovenské, vitnamské i ruské národnosti.


     Základem kurzu jsou celovíkendové workshopy pro všechny (max. počet účastníků v jednom kurzu je 20), na kterých se vyučují pod vedením odborníků základní techniky (herectví, moderování, dabingu, práce s kamerou, zvukem, střihem a pod ...) a připravují a zkoušejí scény, scénáře, dialogy a vývoj ročníkových projektů, kterými je účast každého účastníka/účastnice kurzu v hraném seriálu, v závěrečném společném divadelním vystoupení a individuálně tvořený (časosběrný) dokument o jakékoli vámi volené tématice v průběhu celého roku. Víkendové workshopy jsou v ceně kurzu poskytovány i s již hrazeným ubytováním (hotel, penzion v rámci ČR) a technicko/lektorským zázemím.


     Specialita kurzů TV Mozaika - vlastní televizní videomagazín, veřejně mapující dění v kurzu a dění v české herecké, divadelní a filmové komunitě vůbec !

     Nedílnou součástí celoročního kurzu je hraný TV seriál (videotvorba pro web TV Mozaika a na internet) - průběžné dění a role tohoto seriálu obsadí a vytvoří právě účastníci a účastnice kurzu - a základní dějovou osu (a základním obsazením), okolo které budeme příběhy, scény, zápletky, dialogy a akce připravovat, vymýšlet a natáčet, bude tým umělecky talentovaných začínajících mladých lidí, kteří budou v rámci dlouhodobých hraných rolí/ale i ve 100%ní realitě naší televizní tvorby tvořit redakci tohoto uměleckého pravidelného televizního magazínu.


Cena kurzu :

Cena celoročního kurzu je 25.000,- Kč/osobu. 

     V této ceně je 10x víkendový workshop (od pátečního do nedělního odpoledne) v partnerském hotelu, nebo penzionu - včetně ubytování (a většinou je do ubytování zahrnuta i snídaně). Cena dále obsahuje cca pětidenní soustředění během letních prázdnich (charakteru campu u vody, chatek a pod ....).

    Cena samozřejmě zahrnuje veškerou výuku, školící lektory a lektorky, natáčení a střih v rámci technických možností TV Mozaika, individuální přípravu a praxi v průběhu celého roku mezi workshopy, dokumentaci průběhu kurzu a realizaci absolventských projektů - hraného, divadelního a dokumentaristického. 

     Cena NEZAHRNUJE individuální dopravu účastníků na workshopy a všechny jiné akce během roku a zpět - a stravování po dobu průběhu kurzu, workshopů, natáčení, zkoušek a pod. To si hradí každý účastník/účastnice sám/a.

     Cenu kurzu lze buď uhradit při přihlášení celou najednou (v tom případě poskytujeme 10% slevu z celé ceny - ušetříte tedy 2.500,- Kč), nebo po pěti pětitisícových splátkách, kdy první platíte automaticky zároveň s podáním přihlášky a pak vždy na začátku čtvrtletí kurzu.

     Uhradené kurzovné se v jakémkoli případě vašeho rozhodnutí do kurzu nenastoupit, nebo v jakémkoli časovém momentě dále nepokračovat (z jakýchkoli osobních důvodů) - NEVRACÍí!! Svou platbou a přihláškou si pro sebe rezervujete jedno z mála míst kurzu, které již po vašem odchodu nezaplníme, ale náklady na celý kurz budou nezměněny.

      Pochopitelně v případě nekonání workshopu, či kurzu z jakýchkoli vážných důvodů na naší straně vrátíme platby, či adekvátní částky ihned všem (varianty závažných a dopředu neodhadnutelných situací, které jsou velmi nepravděpodobné).


V rámci kurzu se podíváme do divadel, studií, na různá natáčení, setkáte se s herci, režiséry, autory a scénáristy.

Vezmeme vás na premiéry do velkých, ale i do nejmenších divadel a uměleckých prostor v Praze, kde budete od svých hereckých hrdinů sotva pár metrů ...


JAK SE PŘIHLÁSIT !

      V tomto okamžiku je kurz září 2017 - srpen 2018 naplněn - pro max jednoho-dva poslední vážné a rychlé zájemce je poslední šance se připojit  nejpozději do 4. září, pak se již definitivně kurz uzavírá.

Otevřen je tedy právě nový kurz, který kopíruje spíše kalendářní, než školní rok (vždy se takto budou celoroční kurzy překrývat) a který tedy začíná k 1. únoru 2018. Všechny podmínky, obsah, průběh, cena, počet míst a vše další je totožné pro všechny roční kurzy - vše je popsáno na těchto stránkách a vše platí i pro tento nový kurz.

Postup při přihlášení :

Na naší mailovou adresu : kurzy@mozaikatv.cz
 nám napište o sobě pár informací, kdo jste, odkud jste, proč vás zajímá herectví, nebo moderování, jaké máte případné zkušenosti v tomto směru - stačí pár řádek ... přiložte i pár svých fotografií pro představu.  My vám obratem pošleme mail s podrobnými aktualizovanými informacemi a s přihláškou k vytištění. Přihlášku vyplníte, podepíšete a pošlete nám (buď fyzicky poštou, nebo oscanovanou mailem) zpět. Zároveň uhradíte závaznou platbu kurzovného (první pětitisícová splátka, nebo celé kurzovní - v tom případě s 10%ní slevou). Přijatá platba je pro nás aktem vašeho závazného přihlášení a my vám vaši přihlášku potvrdíme, podepíšeme a pošleme. Tím jste přihlášen/a a máte zajištěné místo v kurzu. Míst je maximálně 20.

Kurzy herectví probíhají ve stejně pohodové atmosféře, jako krátké workshopy moderování - kterých se můžete také zkušebně zúčastnit. Kurzy a workshopy jsou otevřeny pro každého zájemce a zájemkyni - i bez jakýchkoli zkušeností a praxe.