Celoroční kurz - organizace, přihláška cena, průběh

Kurz je celoroční, jednou měsíčně velký workshop, dále průběžná práce na výuce a projektech


     V září 2017 začne v souvislosti s tímto kurzem několik věcí najednou.  Zaprvé zahájíme tento kurz prvním společným workshopem, na kterým se seznámíme a začneme pracovat na výuce a na  Absolventském ročníkovém projektu. Zadruhé začneme s vámi produkci pravidelného divadelního TV magazínu o divadlech, filmu, herectví a pod. Zatřetí začneme připravovat speciální ročníkový projekt, kterým propojíme divadlo, film, moderování a dabing v jedno.

      Každý měsíc uspořádáme celovíkendový workshop - již v tom máme velké zkušenosti, pořádáme workshopy v příjemných penzionech v ČR kde budete mít program a výuku včetně ubytování. Průběžně se budeme scházet na praxi a na natáčení v divadlech, studiích a učebnách v Praze.  V září 2018 se v některém pražském divadle odehraje vaše ročníkové divadelní představení, které bude propojeno se vším ostatním - vysvětlíme dále.

Vezmeme vás i do nejmenších divadel a uměleckých prostor v Praze, kde budete od svých hereckých hrdinů sotva pár metrů ...

Přihlašte se mailem na :   kurzy@mozaikatv.cz     Do mailu napište kdo jste, odkud jste, co vás k přihlášení motivuje, jaké máte případné zkušenosti s herectvím a pod ...  Kurz je určen jak úplným začátečníkům, tak i mírně a středně pokročilým - je ideální a neopakovatelnou praxí například pro studium na hereckých školách.

     Přidejte i jednu, dvě fotografie (můžete i více).  Obratem vám pošleme přihlášku k vyplnění a pokyny k uhrazení zálohy.  Na začátku kurzu podepisujete smlouvu o svém souhlasu s natáčením vaší osoby v průběhu kurzu a k bezúplatnému užití natočených materiálů TV Mozaika (za nezletilé podepíše rodič, nebo zákonný zástupce).

      V kurzu je POUZE 20 míst a bereme prvních dvacet, kteří se závazně přihlásí. Další zájemci již nebudou mít šanci - nezaváhejte!

     Celý roční projekt zastřešuje mezinárodní internetová televize MOZAIKA EU.  S podobnými kurzy máme jž několikaleté zkušenosti, v divadelním zázemí se pohybujeme dlouhodobě, kamera a mikrofon jsou naším každodenním "chlebem".  Pro rok 2017/2018 ale připravujeme něco, co tu ještě nikdy nebylo a co se může realizovat právě jen díky nabytým zkušenostem, kontaktům a zázemí celé televize - tohle vám nikdo jiný nenabídne!
     Za jeden rok zažijete maximum toho, co můžete zažít v divadle, před kamerou, s mikrofonem v ruce. Seznámíte se s desítkami skutečných herců a hereček, režisérů a autorů. Zahrajete si divadlo, ztvárníte filmovou roli, stanete se komentátorem a moderátorem TV pořadu, naučíte se dabovat slavné hvězdy.

V rámci kurzu se dostanete do téměř všech dobrých pražských divadel, uvidíte nové i klasické divadelní hry, promluvíte si s herci i pracovníky divadel, režiséry, dramaturgy .... poznáte zázemí, jak divadlo funguje - ne z lavic učebny, ale přímo v reálu na místě.

Jak se do kurzu přihlásit, kolik stojí a pro koho je určen :

     Jde o velice nabitý a speciální celoroční kurz pro příští školní rok, proto začínáme brát závazné přihlášky již dnes.  Vy se také již teď rozhodujete, zda se příští školní rok přihlásíte do jazykového kurzu, na lekce tance, nebo do školy malování ....

      Celoroční kurz je vhodný pro skoro každého, kdo má opravdu zájem. Je to kurz velmi zážitkový, na jehož konci z vás bude někdo jiný. Projdete divadly, budete znát velké množství zajímavých lidí, vše si zkusíte na vlastní kůži. Uvidíte desítky hereckých záběrů z kamery, kdy sami sebe uvidíte diváckýma očima a někdy se naprosto nepoznáte. V jediném projektu na konci kurz se vám poté poskládá vše, čím projdete po dobu celého roku do výsledku, jaký ještě nikdo v podobných kurzech nedělal.

     Proto je základní předpoklad pro přihlášení se do kurzu vaše rozhodnutí ho i dokončit.

     V kurzu se budou hodit děti, teenageři, dospělí i senioři, čím bude složení rozmanitější, tím více hereckých dialogů, scén a příběhů se mezi vámi může vymyslet a odehrát. Přihlásit se může dítě (tak minimálně od osmi let ) až senior z celé ČR (muži i ženy), jakékoli národnosti, či rasy (podmínkou je komunikace v češtině, nebo slovenštině).

Cena kurzu se odvíjí od množství lidí, kteří se vám budou věnovat, od pronájmu prostor na workshopy a výdaje na přípravu absolventského projektu.  Zaplatíte jen menší část - tu větší do vás investuje televize Mozaika. Pro televizi tento kurz není něčím, na čem bychom vydělali peníze, víme, že nás to bude dost stát - ale chceme vytvořit něco, co tu ještě nebylo a vy můžete být součástí.

Vy zaplatíte v několika částkách celkem 25.000,- Kč

5.000,- Kč zaplatíte zároveň s přihláškou jako závaznou zálohu.  Budeme vám blokovat místo a odmítneme tím jiné (kurz je jen pro 20 účastníků). Když pak v září 2017 do kurzu nenastoupíte, záloha propadne.

Každé tři měsíce kurzu zaplatíte další splátku 5.000,- Kč (počítejte tedy s platbou k :  1. září 2017, 1. prosinci 2017, 1. březnu 2018 a 1. červnu 2018)

V průběhu kurzu nám již nic dalšího neplatíte - jen si individuálně hradíte cestu na workshopy jednou měsíčně a na své náklady se na všech akcích a workshopech stravujete.