aktuální workshop TV moderování

nejbližší termín - sobota a neděle 21. - 22. října 2017 od 10.30 do 17.00 v Praze


    Víkendový workshop televizního moderování, organizovaný mezinárodní internetovou televizí Mozaika, je určen dvěma druhům zájemců/zájemkyň :

  • zájemcům o práci v redakci internetové televize Mozaika, kteří potřebují získat a ovládnout základy této práce (řemeslo).
  • všem, kteří natáčejí, nebo se chystají začít natáčet vlastní autorská videa na internet (You Tube a pod ...)

     To znamená jak dětem, tak teenagerům až dospělým do jakéhokoli věku, bez rozdílu pohlaví, rasy, národnosti, odkudkoli z ČR i EU, začátečníkům i lidem s mírnými neprofesionálními zkušenostmi.

vyzkoušejte si různé vlastní drobné pořady, rozhovory, talk show - jak na to, vás naučíme na workshopu

     Workshop moderování je víkendový, tedy v sobotu a v neděli.  Je v Praze, přes teplé období venku v terénu (Stromovka, centrum Prahy).  Cílem workshopu je všem účastníkům vysvětlit prakticky, co vše obsahuje moderování z hlediska techniky - řemesla a umožnit jim, aby si to okamžitě na místě prakticky vyzkoušeli na kameru a mikrofon - hned se uvidí a uslyší na monitoru počítače a mohou se opravit - především poznají své reálné aktuální dovednosti, své slabší i silnější stránky.

     Každý účastník/účastnice si zkusí na mikrofon a před kamerou namluvit zprávu, komentář, úvod reportáže, improvizaci, rozhovor s hostem, moderování ve dvou a rozhovor s více hosty. V průběhu této praktické výuky si vše vysvětlíme i teoreticky, pochopíte proč se dělá to i ono, jak vnímat prostředí, zvuk, světlo, kameru, mikrofon, hosta, sebe ...

     Získáte jasné znalosti o tom, co je moderování a současně i praktickou informaci o tom, co zvládnete hned, co se musíte učit, co trénovat a na čem stavět.  Všechny záznamy z workshopu vám přepošleme i k pozdějšímu oživení a opakování doma.

Cestujte s TV Mozaika jako moderátor/moderátorka po celé ČR i po Evropě !

Seznamte své diváky důkladně a do podrobna se svými talentovanými hosty - ať už ze světa kultury, sportu, společnosti, či byznysu!

50.000 shlédnutí své úplně první reportáže? I to se vám s TV Mozaika může stát!

Založte si vlastní TV magazín, pořad, seriál, talk show ... naučte se na workshopu jak na to a jak začít a dál už vám pomůžeme!


Workshop stojí 2.000,- Kč/osobu.

  • v této ceně je výuka, použití naší techniky a střih a zaslání záznamu z celého workshopu (video, které si budete moci stáhnout přes Úschovnu.cz do svého počítače). Video vám poslouží jako naprosto neocenitelný zdroj informace o sobě samých - jak na tom skutečně jste, kde na sobě zapracovat, z čeho vyjít, čeho využít ...) Dále je v ceně příprava, zkušenosti a čas lektora - učí vždy ředitel TV Mozaika Jaroslav Polák osobně.
  • v této ceně není doprava do Prahy a zpět z místa, kde bydlíte, ubytování v Praze ze soboty na neděli a strava během víkendu - toto si vše musíte zařídit sami, vlastními silami.

     Cena workshopu se platí předem, při přihlášení, na náš bankovní účet. Úhradou ceny workshopu bereme teprve vaše přihlášení za závazné. Chceme alespoň tři až pět dní před workshopem vědět, kolik je závazně přihlášených účastníků a jak se připravit.  Minimální počet účastníků jsou dva, maximální deset - pro zachování individuálního přístupu.

moderátoři a moderátorky TV Mozaika mohou být jakéhokoli věku, ženy i muži - a každý dostane svou příležitost.

     přihlásit se tedy mohou i děti (tak od cca 14 let výše, u menších je to na domluvě). S dětmi může být po dobu workshopu přítomen dospělý doprovod. Teens a dospělí jakéhokoli věku.  Stejně tak je nám jedno, odkud jste, jakého jste pohlaví, rasy, či národnosti  - komunikačním jazykem workshopu je ale čeština. 

Přihlašte se mailem na :  kurzy@mozaikatv.cz

     do kterého, pokud už jsme si předem nevyměnili informace mailem, uveďte jméno, věk, odkud jste, motivaci proč se hlásíte, případné zkušenosti s moderováním, pokud máte a telefon na sebe - u dětí i na rodiče. Přiložte pár fotografií tváře a postavy (vždy je lépe vědět, pro koho workshop připravujeme). Zároveň uhraďte kurzovné ve výši  2.000,- Kč/osobu. na bankovní účet :

208 915 330 / 0600  u Moneta Bank  (do zprávy pro příjemce uve´dte své celé jméno a "workshop moderování červenec")

Jakmile platba přijde na náš účet, ihned vám mailem potvrdíme vaši závaznou účast a rezervaci místa. 

     Cca dva, tři dny před workshopem vám napíšme kde přesně (centrum Prahy), kdy přesně (okolo 10.30 hod) a jak přesně (dle počasí a dalších podmínek) workshop začne.  S sebou nepotřebujete nic speciálního (dobrou náladu, vhodné oblečení, pití, svačinu a podobné obvyklosti).  Nebudeme dělat dlouhou pauzu na oběd, vemte si jídlo s sebou, jíst a pít můžete průběžně, končíme okolo páté odpoledne, diskutovat můžeme až do šesti, sedmi, dle potřeby.

     Pokud na workshop z jakéhokoli důvodu nepřijdete, kurzovné bez náhrady propadá.  Pokud by se z nějakého důvodu zrušil workshop z naší strany, vrátíme vám ihned plné kurzovné, nebo se domluvíme na nejbližším náhradním termínu konání.